MYP'li Ahmet Reyiz Yılmaz'dan Erdoğan'a Afrin desteği

MYP'li Ahmet Reyiz Yılmaz'dan Erdoğan'a Afrin desteği

Afrin'e yönelik "Zeytin Dalı" harekatına destek açıklayan Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz, Suriye'ye yönelik "Türk İslam harekatı" adı altında plan hazırlanmasını önerdi, "Erdoğan dik durdukça millette kırılma olmaz" dedi.

MYP Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin Suriye konusundaki tavrının net olduğunu söyleyerek, şunları ifade etti: "Suriye’de daha ileri bir plana ihtiyaç var. Bu konuda Türk milleti nettir. 100 milyon Türk kadın, erkek, çocuk hazır kıta askerdir. Türkler son yüzyılda ve son 50 yılda bütün dünyaya büyük bir sabırla tahammül etmiştir. Bizi ayağa kaldıranlar sonuçlarına katlanacaktır. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti kırılmadıktan sonra Türk milleti net ve dimdik ordusunun yanındadır. Erdoğan dik durdukça millette kırılma olmaz."


NATO'dan çarpıcı 'Zeytin Dalı Harekatı' açıklaması


Avrupa önerisi


MYP'li Reyiz Yılmaz, Avrupa ile ilişkilere dair de şu diplomatik yöntemi önerdi: "Suriyeli mültecilerin Avrupa’ya gidişi desteklenmelidir. Avrupa rahatsız edilmelidir. Bu rahatsızlık Avrupa’nın Türkiye’ye olan ihtiyacını artıracaktır. Böylece Türkiye’nin Suriye planı Avrupa tarafından da kabule zorlanmış olacaktır" dedi.


Çavuşoğlu görüşmeyi değerlendirdi: Açıklama gerçeği yansıtmıyor


'Türk İslam harekatı'


Yılmaz, Suriye ile ilgili bir master plan hazırlanması gerektiğini de savunarak, "Suriye’de bir ileri master plan, Türk barış planı hazırlanmalıdır. Bu planın adı 'Türk İslam harekatı'dır. Türkün barış ve huzur harekatıdır. Tarih tekerrürden ibarettir. Sahneyi insanlık sahnesinde açan halkın adı Türk milletidir. Bu millet sahneyi başarı ile açtığı gibi başarı ile de kapatmayı bilecektir. Kimsenin serveti, topu tüfeği kendisini kurtaramaz. Karşısına aldıkları milletin adı bu kez büyük Türk milletidir" ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS