Nazım Hikmet, Kılıçdaroğlu'nun da katılacağı etkinlikle Almanya'da anılacak

Nazım Hikmet, Kılıçdaroğlu'nun da katılacağı etkinlikle Almanya'da anılacak

Komünist şair Nazım Hikmet, Essen’de 7 bin kişilik salonda düzenlenecek olan kültür etkinliğiyle anılacak. CHP Köln derneğinin 31 Ocak’ta düzenleyeceği programa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılarak bir konuşma yapacak.

Zülfü Livaneli ve Kardeş Türküler grubunun kısa birer konser vereceği programa Tarık Akan, Rutkay Aziz, Ataol Berhamoğlu, Nebil Özgnütürk, Sunay Akın, Levent Üzümcü gibi ünlüler katılarak performans sergileyecek, tutuklu gazeteci Can Dündar’ın hazırladığı Nazım filmi izlenecek.


Katalonya Başkanı, Nazım Hikmet şiiriyle göreve başladı


CHP Köln Derneği Başkanı Günay Çapan, programı CHP Köln Gençlik Kolları ve Nazım Hikmet Vakfı ile birlikte düzenleyeceklerini kaydetti. Etkinliği Türkiye’den aydınları da davet ederek taçlandırdıklarını kaydeden Çapan, "Etkinliği hazırlarken her şeyi hesaba kattık, ama Can’ın tutuklanmasını hesaba katamamışız. Can’ın Nazım filmini eşi Dilek Dündar sunacak, bir de konuşma yapacak. Can’ın yerine Dilek kitaplarını imzalayacak" dedi.


Kıbrıs'ta Türk ve Rum tarafı Nazım Hikmet için buluştu


Kılıçdaroğlu inanç ve kültür temsilcileriyle buluşacak


Programdaki amaçlarının hem Nazım’ı, hem de Türkiye’nin renklerini anlatmak olduğunu kaydeden Çapan, Türkiye’nin dünyadaki tüm inançları barındıran bir kültür zenginliğine sahip olduğunu hatırlattı. Çapan, "Bu renkleri kardeş renkler olarak buluşturmak istedik. Bu yurttaşlarımızın ortak etkinliğidir. İnanç ve kültür temsilcilerinden talepler geldi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile sohbet toplantısı yapacaklar. 350 dernek başkan ve yardımcıları müracaat etti, yer darlığından 200 kadarını kabul ettik" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS