Nazlı Ilıcak: Zekeriya Öz bana kumpas kurdu

Nazlı Ilıcak: Zekeriya Öz bana kumpas kurdu

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Nazlı Ilıcak cezaevinden mesaj gönderdi. Mesajında, eski savcı Zekeriya Öz'ün kendisine kumpas kurduğunu iddia etti.

Nazlı Ilıcak için ağır konuştu: 'Utanma geni yok'


Nazlı Ilıcak ve Mehmet Baransu ifade verdi


15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ'den tutuklanan gazeteci Nazlı Ilıcak, cezaevinden kızı Aslı Ilıcak aracılığıyla Posta gazetesi yazarı Nedim Şener'e not gönderdi.


"Her Taşın Altında Cemaat mi Var?" kitabını yazan Ilıcak, savcı Zekeriya Öz'ün kendisine kumpas kurduğunu söyledi.


Nedim Şener'in yazısında yer verdiği Ilıcak'ın notu şöyle: "Savcı Zekeriya Öz, Odatv iddianamesini hazırlarken, Soner Yalçın'da ele geçen belgeler arasında benim de ismimin yer aldığı not defteri dolayısıyla ifademe başvurmuştu. Bu notta benim gazeteci G.C. ile yakın bir münasebetim olduğu ileri sürülüyordu.
Ben böyle bir şeyin mümkün olmadığını, çok yakın arkadaşım G.C.'nin meslektaşım, eşi C.'nin de arkadaşım olduğunu ifade ettim. Bunun üzerine Zekeriya Öz, 'Şikayetçi misiniz?' diye sordu. Ben de notta yazan gibi bir durumun olmadığını, bunun açıklığa kavuşması için şikayetçi olacağımı söyledim.


Nazlı Ilıcak'tan Baykal kasetiyle ilgili bomba iddia


OdaTV iddianamesi 29 Ağustos 2011'de kamuoyu ile paylaşılınca, 'Şikayetçi' olarak tek benim ismimin yazıldığını ve iddianamenin böyle hazırlandığını gördüm. Hemen avukatlarım aracılığıyla (O zamanlar Sabah'ta çalışıyordum. Oradaki avukatlar bakıyordu davalarıma) şikayetimden vazgeçtiğimi bildirdim. Uzun uğraşlar sonucunda bu ancak 23 Ocak 2012'de gerçekleşebildi.


Savcı Zekeriya Öz'ün OdaTV soruşturması için bana kumpas kurduğunu şimdi anlıyorum. Küçücük bir nottan yola çıkarak ağzımdan 'Şikayetçiyim' lafını yakalayarak davayı üzerime yıkmıştır."


Kartopu ile söyleşi


Nazlı Ilıcak, 23 Şubat 2015'te Zekeriya Öz ile bir söyleşi yapmıştı. Ilıcak, röportajında kar topu atarken fotoğrafını kullanıp "Öz'e hep taş atıyorlar. Ben de kartopu atayım dedim" demişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS