Necla- Metin Büyükşen’in katilleri kim çıktı? Büyükşen cinayeti son dakika! Necla-Metin Büyükşen neden öldürüldü?

Necla- Metin Büyükşen’in katilleri kim çıktı? Büyükşen cinayeti son dakika! Necla-Metin Büyükşen neden öldürüldü?

Necla- Metin Büyükşen’in katilleri kim çıktı? Büyükşen cinayeti son dakika! Necla-Metin Büyükşen neden öldürüldü?

Müge Anlı’nın programına konu olduğu günden bu yana tüm Türkiye’nin gündeminde yer alan Necla- Metin Büyükşen cinayetinde sır perdesi aralandı. Haftalardır işlenen cinayetin detayları çözülmeye başladı. Necla- Metin Büyükşen çiftinin oğulları Osman Büyükşen Twitter hesabından katillerin yakalandığını ve son gelişmeleri aktardı. Peki, Necla- Metin Büyükşen’in katilleri kim çıktı, neden öldürdü? İşte Büyükşen cinayeti son dakika detayları..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Necla-Metin cinayetinin çözülmesi için çalışmalar son hızıyla devam ederken katillerin kimlikleri ortaya çıktı. Konya'nın Karatay ilçesinde 3 yıl önce evlerinde öldürülen Necla Büyükşen (54) ve eşi Metin Büyükşen'in (55) çiftinin, adresi karıştıran kiralık katil tarafından yanlışla vuruldukları ortaya çıktı. İşte Büyükşen cinayetiyle ilgili son gelişmeler..

NECLA-METİN BÜYÜKŞEN CİNAYETİ NASIL OLDU?

Olay günü kar maskeli kişi, kapısı açık olan Metin Büyükşen'e ait eve girdi. Şüpheli, emekli memur Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen'e ateş etti. Evde bulunan çiftin kızları Büşra Büyükşen'de (24) saldırganın dipçik darbesiyle baygınlık geçirdi. Öldü gibi davranan ve daha sonra yatak odasının penceresinden atlayıp, yoldan geçen komşularının aracına binen Büşra Büyükşen, jandarmaya giderek, olayı anlattı. Eve gelen jandarma ekipleri, Necla-Metin Büyükşen çiftinin cansız bedenlerini buldu. Büşra Büyükşen de sağlık görevlilerince ambulansla Konya Numune Hastanesi'ne kaldırıldı.

ÖZEL JASAT EKİBİ KURULDU

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, başkanlığında cinayet dosyası yeniden ele alındı. Konya İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) bünyesinde oluşturulan özel ekip, 13 Temmuz günü İsmil Mahallesi’ndeki birçok adrese operasyon düzenledi. Operasyonda çiftin kızları Büşra Büyükşen, ağabeyi Uğur Büyükşen ile eşi Betül Büyükşen ve eşinin babası Muammer Büyükdoğrucan ile Mehmet Ali Dayanır’ın da aralarında bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı. Bugün 1 kişinin daha gözaltına alınmasıyla şüpheli sayısı 25'e yükseldi.

NECLA-METİN BÜYÜKŞEN NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ?

Soruşturma kapsamında, saldırganların adresi karıştırması sonucu Büyükşen çiftinin öldürüldüğü yönünde bilgilere ulaşıldı. Bu iddia kapsamında gözaltında bulunan 25 şüpheli arasında bulunan Abdullah Başdemir ve Esra Taş’ın yapılan sorgulamada suçunu itiraf ettikleri öğrenildi. Abdullah Başdemir ve Esra Taş’ın azmettirdiği kişilerin Büyükşen çiftinin komşusu yerine yanlış adrese gittikleri belirlendi. İfadelerin ardından cinayeti azmettirdiği öne sürülen Abdullah Başdemir ve Esra Taş saat 23.00 sıralarında adliyeye sevk edildi. Katil veya katillerin ise arandığı öğrenildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

NECLA- METİN BÜYÜKŞEN’İN KATİLLERİ KİM ÇIKTI?

Cinayeti azmettirdiği öne sürülen Abdullah Başdemir ve sevgilisi Esra Taş ile cinayete yardım ettikleri belirtilen ve Büyükşen çiftiyle aynı mahallede oturan Zeki Okşen ile kuzeni Mustafa Okşen tutuklandı. Oğulları Osman Büyükşen de adliyeye gelerek, soruşturmayı takip etti. Son gelişmeler üzerine Twitter hesabından bir paylaşım yapan Osman Büyükşen, şu ifadeleri kullandı:

"Anne ve babamın katilleri bugün itibariyle tespit edilmiş olup, olaydaki belirsizlik büyük ölçüde giderilmiştir. Kar maskeli katil başka birilerini öldürecek iken yanlış adres nedeniyle anne ve babamın ölümüne sebep olmuştur. Kardeşlerim bu olayda masumdur. Saygıyla duyurulur."

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Osman Büyükşen kimdir, ne doktoru?