Neslican Tay’ın cenaze töreni ne zaman ve nerede olacak?

Video: Neslican Tay’ın cenaze töreni ne zaman ve nerede olacak?

Kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden Neslican Tay’ın cenaze programı ile ilgili son dakika bilgisi genç kızın dayısından gelmişti. Hastane önünde kısa bir açıklama yapan dayı Ömer Yazıcı Neslican’ın bacağının yanına defnedileceğini belirtti. İşte vefat haberi ile tüm sevenlerini yasa boğan kanser hastası Neslican Tay’ın cenaze töreni ile ilgili detaylar…

3 kez yendiği kanser hastalığı sonrasında aynı hastalığa dördüncü kez yakalanan Neslican Tay geçtiğimiz günlerde yoğun bakıma alınmış ve ardından vefat haberi gelmişti. Mücadelesi ile herkese örnek olan Tay’ın vefatının ardından binlerce başsağlığı mesajı gelmiş ve birçok kişi ailenin yanında yer almak istemişti. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Neslican Tay’ın dayısı destek olan herkese teşekkür ederken cenaze programı ile ilgili bilgiler de verdi.


Neslican Tay'ın dayısı Ömer Yazıcı yaptığı açıklamada, "Bu süreçte bizi bırakmayan yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum. Sağolsunlar, varolsunlar. Neslican'ı gece kaybettik. Ama Neslican'ın bedenini kaybettik. Neslican'ın ruhu ve başlattığı savaş, başlattığı mücadeleyi miras olarak vasiyet olarak kabul ettik. Devam ediyoruz, devam ettireceğiz" dedi.


Yazıcı, "Bu konuda Türkiye'deki bu hastalıkla mücadele eden bütün herkese vermiş olduğu umudu ayakta tutmak için Neslican'ın ruhunu yaşatacağız, yaşatmaya devam edeceğiz. Bu konuda gerek sosyal medyadaki takipçi dostlarımız olsun, gerek buradaki arkadaşlarımız olsun gerek basında görevli arkadaşlarımız olsun, herkesin elinden geleni yapacağını biliyoruz. Neslican'ın bize bırakmış olduğu mücadelenin mirasını yaşatacağız. Neslican'ın sadece bedenini kaybettik. Neslican son nefesine kadar savaştı. Bunu çok rahatlıkla sürekli yanında olan birisi olarak söylüyorum. Bunun anlamı şu, bıkmadı, bırakmadı, salmadı belki onun yerinde bizler olsaydık çok daha erken pes ederdik. Etmedi. Neslican'ı kaybetmedik, Neslican'ın sadece bedenini kaybettik. Ruhu yaşayacak, bizimle. Birazdan gideceğiz. Neslican'ın annesinin ve kendisinin istediği bir şey vardı.


NESLİCAN TAY’IN CENAZESİ RİZE’DE TOPRAĞA VERİLECEK


Biz iki sene evvel, Neslican'ın bacağını kestiğimiz zaman bacağını bırakmamıştık hastanede. Onu memleketimizde, Rize'de gömmüştük. Cenazesini de bacağının yanına, bedenini bütünleştireceğiz orada. Cenazesi Rize'de olacak. Yarın Rize Sahil Camii'nde öğlenden sonra cenaze namazını kılıp aile kabristanımıza defnedeceğiz"  ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS