Nevşehir'de okullar tatil mi? İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden kar tatili açıklaması

Nevşehir'de okullar tatil mi? İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden kar tatili açıklaması

"Nevşehir'de okullar tatil mi?" sorusuna yanıt aranıyor. Hafta sonundan bu yana etkili olan karlı ve soğuk hava kentte hayatı olumsuz etkiledi. Bazı bölgelere ulaşımda aksaklıklar meydana geldi. Nevşehir'de kar tatili konusunda açıklama İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden geldi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle okullarda eğitime 10 Ocak'ta ara verildi.

Yurtta kardan olumsuz etkilenen bölgelerden biri de Nevşehir oldu. Hafta sonundan itibaren etkili olan kar yağışı çocuklara eğlence çıkarırken, kent hayatını olumsuz etkiledi. Kar ve buzlanmadan dolayı ulaşımda aksaklıklar meydana geldi. Belediye ekipleri ulaşımdaki sorunları çözmek için çalışmalara başladı. Öğrenciler ise merakla, "Nevşehir'de okullar tatil mi?" sorusuna yanıt arıyor. Nevşehir'de kar tatili açıklaması İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden geldi ve 10 Ocak'ta eğitime bir gün süreyle ara verildiği duyuruldu.


Bünyamin Sürmeli'den hava durumu (10-01-2017)10 OCAK'TA EĞİTİME ARA


Kar tatili konusunda açıklama Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde geldi. Açıklamada, "İlimiz merkez ilçe ve diğer ilçelerimize bağlı tüm köylerimizdeki okullarımız ayrıca ilimiz genelinde taşıma kapsamındaki tüm öğrencilerimiz için 10.01.2017 Salı günü eğitim öğretime bir (1) gün boyunca ara verilmiştir." denildi.


NEVŞEHİR hava durumu


Nevşehir'de bugün karlı havanın bu hafta etkisini yitirmesi bekleniyor. Hafta genelinde havanın bulutlu olması bekleniyor.


ULAŞIMDA SORUN YAŞANIYOR


Kar yağışının etkisiyle kentte ulaşımda sıkıntılar meydana geldi. Yollara hazırlıksız çıkan sürücüler kazalara neden oldu. Karla birlikte soğuk hava neticesinde Buzlu yollarda ilerlemeye çalışan sürücüler zor anlar yaşadı. Kar yağışı nedeniyle ilerleyemeyen araçlara çevreden yetişen vatandaşlar yardım etti. Can kaybı yaşanmayan kazalarda maddi hasar meydana geldi.

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS