Nihat Hatipoğlu son sağlık durumu nasıl? Sıtma, ateş, iltihap ve bulantı...

Nihat Hatipoğlu son sağlık durumu nasıl? Sıtma, ateş, iltihap ve bulantı...

Koronavirüse yakalanan Nihat Hatipoğlu son durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bir süredir evde covid-19 tedavisi devam eden Nihat Hatipoğlu sağlık durumu ile ilgili bilgileri aktarırken kendisine edilen duaları da anlattı. İşte Nihat Hatioğlu’nun korona sonrası ilk açıklamaları…

Covid-19 tanısı ile tedavi gördüğünü açıklayan Nihat Hatipoğlu evde tedavisinin devam ettiğini belirtirken kendisine yapılan dualara teşekkürlerini iletti. Böyle büyük bir sevgiyi beklemediğini ifade eden Hatipoğlu hastalara dua etti.

İlk günlere oranla durumu daha iyi olan Hatipoğlu’nun tedavisinin bir süre daha devam edeceği öğrenildi.

NİHAT HATİPOĞLU’NUN SON DURUMU NASIL?

Nihat Hatipoğlu geçtiğimiz günlerde koronavirüs teşhisiyle tedavi gördüğünü duyurmuş ve sevenlerinden dua istemişti. Tedavisi devam eden Nihat Hatipoğlu Sabah gazetesinin 28 Ağustos tarihli köşesinde sağlık durumunu anlattı. İşte Nihat Hatipoğlu’nun o yazısı…
 
"Sevgili dostlar. Evde karantinada olduğum odadan yazıyorum.

Aslında çok dikkatli olmama rağmen koronaya yakalandım. Doktorların teşhisi böyle.Süreçle ilgili birkaç uyarıda bulunmak istiyorum en azından, belki size faydası olur.Dostlar. Lütfen işi ciddiye alın.

Şakaya gelir yanı yok. Bende sıtma ve ateşle başladı. Sonra mafsal ağrıları bunu takip etti. Tabii bir de iştahsızlık.

Bademciklerimdeki iltihaba yorduğum için danışarak antibiyotiğe başladım. Ama 8 gün geçmesine rağmen bir gram düzelme olmadı.

Özellikle 8. günden sonra sabahları berbat bir bulantı hissi başladı. Kusamıyorsunuz. Ama duramıyorsunuz da.

Bu durumda "Hastaneye götürün" dedim. Daha önce yaptığım testler negatif olduğu için çok da telaşlanmamıştım.

Hastahanede tomografiyi bile zor verdim. Zira bulantı devam etti. Sonra doktorum geldi ve "Koronasınız" dediler.

Akabinde 5 günlük Sağlık Bakanlığı'nın öngördüğü ilaçları kullandım. Bugün biraz düzeldim. En azından biraz yemek yedim. Rabbimden bana da bütün hastalara da şifa dilerim."

KÖTÜ YORUMLARA YANIT

Covid-19 açıklaması sonrasında hakkında yapılan kötü yorumlara da yazısında yer veren Hatipoğlu'nun açıklamaları şöyle: Ve bu son cümle: Hepimiz öleceğiz. Hastaya ve ölüme sevinenler de ama ne yazık ki çoğu berbat bir hüsran yaşayacak. Hele de Allah'a, peygamberine, ezanına, dinine düşman olanlar gökte ve yerdeki her zerre sayısınca yemin ediyorum ki feci yanılacaksınız. Feci perişan olacaksınız. Dönüş de yapamayacaksınız. Sesiniz duyulmayacak. Perişan olacaksınız.

Ahirette. Hiç ummadığınız yerde, orada yüzünüze bakılmayacak. Paçavra gibi savrulacaksınız. Paçavra. Paçavranın bile kıymeti var. Paçavra bile sizden kıymetli olacak. Çok yanılacaksınız. Yazın bunu bir kenara. Yaşayarak göreceksiniz. Siz kaybettiniz. Kaybettiğinizi anlamadan böyle yaşayacaksınız. Akıbetinizi görünce bugünleri çok arayacaksınız.

Hastalığımıza sevinen ve sevinç narası atacak kadar vicdansızlaşan gruba gelince. Ne sandınız. Biz öleceğiz siz yaşayacak mısınız? Düşmanının hastalığına, üzüntüsüne sevinmeyi bilmeyen bir kültürümüz vardı. Savaş sahnesinde yaralıları tedavi ettik. Benim rahatsızlığıma sevinenler. Ben Rabbe gitmekten hiç endişe etmedim. Günün birinde icabet edeceğim. Din düşmanlığı, İslam'dan nefret sizi bu kadar mı kör, zavallı, sefih ve müptezel etti. Yazık. Kaldığımız yerden inşallah daha gayretle devam edeceğiz. Rabbin istediği yere kadar.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS