Nöbetçi noter sorgulama sayfası: 15 Haziran Cumartesi açık noterler

Nöbetçi noter sorgulama sayfası: 15 Haziran Cumartesi açık noterler
Kuşadası'nda nöbetçi noter uygulaması

Nöbetçi noter uygulaması geçtiğimiz Nisan Ayı’nda hayatımıza girdi. Hafta sonu işlem yapmak isteyenler, artık Ankara, İzmir ve İstanbul’da açık olan nöbetçi noterler aracılığıyla işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Peki, bugün hangi noterler açık? İşte 15 Haziran nöbetçi noter sorgulama sayfası…

Nöbetçi noter uygulaması başladı. Bugün noterde işlem yapmak isteyenler, Ankara, İzmir ve İstanbul’da nöbetçi noterlerin listesini adres ve telefon bilgilerini araştırıyor. Peki, bugün hangi noterler açık? İşte merak edilen soruların detayları…


NÖBETÇİ NOTER ÇALIŞMA SAATLERİ


Esasen nöbetçi noterler hafta sonu da hizmet veren noterlerdir. Dolayısı ile çalışma saatleri hafta içi noter saatleri ile aynıdır. Yani nöbetçi noterler 09.00 – 17.00 arasında hizmet vermektedir.


NÖBETÇİ NOTER UYGULAMASI


Haftasonları 2’si Anadolu, 2’si Avrupa Yakası’nda olmak üzere İstanbul’da 4, Ankara ve İzmir’de 2’şer, diğer illerde ise birer noter nöbet tutacak.


Noterliklerde bütün işlemlerin yapılması sağlanacak. Türkiye Noterler Birliği, internet (tnb.org.tr) üzerinden nöbet tutacak noterlikleri ilan edecek.


Uygulama kapsamında Ankara’da ilk nöbet hizmetini verecek noterler Ankara 40. Noteri ile Altındağ 7. Noteri olacak. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de Ankara 40. Noter’de cumartesi günü işlem yapacak.


Cumartesi ve pazar günleri 09.00-17.00 saatlerinde hizmet verecek.


NÖBETÇİ NOTER SORGULAMA SAYFASI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS