Numan Kurtulmuş Ankara'daki saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu

Numan Kurtulmuş Ankara'daki saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Ankara'daki saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Ankara'daki patlamaya ilişkin açıklama yaptı. 


Ankara'da askeri servis aracına bombalı saldırı


Demirtaş Ankara'daki bombalı saldırıyı kınadı


Kurtulmuş, "Ankara'da 18.31'de  İnönü Bulvarı üzerindeki kırmızı ışıkta, askeri personelimizi taşıyan servis araçlarının durduğu bir esnada bir araçtan bombalı bir araçla yapılan saldırı sonucu maalesef şu andaki belirlemelerimize göre 28 vatandaşımızı kaybettik. Allah rahmet eylesin. Vefat edenler arasında asker kardeşlerimiz olduğu gibi sivillerin de olduğunu tahmin ediyoruz. Kimlik tespitleri yapıldıkça  kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz. Ayrıca 61 vatandaşımız da yaralı. Çeşitli hastanelerde tedavi altındalar. Terörü kınıyoruz" diye konuştu. 


32 AMBULANS İLE YARALILARIN TAŞINMASI İŞLEMİ YAPILDI


Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, patlamaya ilişkin şu ifadeleri kullandı: "Olay anın 3. dakikasından itibaren ambulanslarımız olay yerine sevk edildi. 32 ambulans ile yaralıların taşınması işlemi yapıldı. Olay çok kısa  süre içerisinde olay yeri inceleme birimleri tarafından kontrol altına alındıktan sonra Ankara Cumhuriyet  Başsavcımızın başkanlığındaki 7 kişilik bir savcılar heyeti tarafından da bütün detayları ile soruşturulmaya başlandı. 


Irak'tan dünyayı alarma geçiren açıklama!


IŞİD nakit sıkıntısı çekiyor


Rusya'dan Türkiye'ye sert suçlama!


KISA SÜREDE SALDIRININ ARKASINDA KİMİN OLDUĞU ORTAYA ÇIKARILACAKTIR 


Olay yerindeki bütün veriler titizlikle değerlendiriliyor. Şu ana kadar saldırıyı kimin gerçekleştirdiğine dair bir bilgi elimizde yok. Böyle bir açıklama da yapılamadı. En kısa sürede bu saldırının arkasında kimin olduğu ortaya çıkarılacaktır. Ayrıca çok kısa bir süre içerisinde otopsi çalışmalarına başlanmıştır. Ümit ediyorum en kısa süre içerisinde bu kimlikler ortaya çıkarılacaktır.  Bu tür olaylar sırasında maalesef, ilk andan itibaren bir takım bilgi kirliliği şebekeleri ortaya çıkıyor. Ortalığı, bilgileri kirleterek vatandaşlarımızı korku ve panik içerisine sokmaya gayret gösteriyorlar. 


ANKARA'DA İKİNCİ BİR patlama OLDU AMA O BİR BOMBA PATLAMASI DEĞİL


Bu çerçevede zaman zaman Ankara'da başka bombaların patladığı şeklinde de bir takım görüşler dile getiriliyor. Sosyal medya üzerinden de paylaşılıyor. Çok açık söylüyorum; Bu akşam Ankara'da ikinci bir patlama oldu ama o bir bomba patlaması değil. Güvenlik güçlerimizin şüpheli gördüğü bir paketi yok etmesi sırasında ortaya çıkan bir patlamaydı. Endişe edilecek bir durum yok.  Olayın bütün yönleri ile aydınlatılması için elimizden gelen her türlü çabayı ilk andan itibaren ortaya koymaya başladık. Hiç kimse endişe etmesin. Arkasındaki sorumlular ortaya konulacaktır. 


MİLLETİMİZİN TAMAMINA KARŞI YAPILMIŞ, ALÇAKÇA, ŞEREFSİZCE, HAİNCE, SİNSİCE YAPILMIŞ BİR SALDIRIDIR


Bu saldırı sadece servis otobüslerinin içerisinde bulunan askeri personelimize karşı yapılmış bir saldırı değildir. Bu saldırı çok açık bir şekilde aziz milletimize, milletimizin tamamına karşı yapılmış, alçakça, şerefsizce, haince, sinsice yapılmış bir saldırıdır. Saldırıyı yapanları lanetliyoruz. O Saldırıyı yapanları maşa olarak kullananlar, planlayanlar, bu ve benzeri saldırıların arkasındaki birtakım istihbarat, lojistik, silah ve mühimmat desteklerini ve hatta siyasal destekleri verenleri de lanetlediğimizi çok açıkça ifade ediyorum. Dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir terör örgütü üç-beş kişiden müteşekkil bir çete değildir. Bütün bu çetelerin arkasında, bu saydığımız desteklerin zaman içerisinde olduğunu biliyoruz, dünyanın her yerindeki saldırılarda da. Milletimize karşı yapılmış açık ve hain, alçakça bir saldırıdır. Bu saldırının da çok iyi planlanarak yapıldığını açıkçası görüyoruz. Kuru bir lanetleme lafının ötesinde bu saldırının bütün bağlantılarını ortaya çıkaracak güce de kudrete de sahibiz. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum'


Sergey Lavrov: 'Uçuşa yasak bölge Merkel'in değil Türkiye'nin insiyatifi'


SALDIRILARLA TÜRKİYE'YE GÖZDAĞI VERİLMEYE ÇALIŞILIYOR


Bu saldırılar karşısında her zamankinden daha fazla milli birliğe ihtiyacımız var. Dünyanın bir karanlık merkezinden ortak şekilde emirler alırcasına, eş zamanlı olarak harekete geçirilen bir terör heyulasıyla karşı karşıyayız. Bu saldırılar ile Türkiye'ye gözdağı verilmeye çalışılıyor.  Hangi siyasi görüşten olursak olalım, dünya görüşümüz ne olursa olsun herkesin teröre karşı bir milli birlik oluşturma mecburiyeti vardır. Hiçbir 'ama, fakat' demeden, terör örgütlerinden birisini ya da bazılarını kendilerine yakın hissetmeden ya da 'nasılsa hükümete karşı bunlar bu işleri yapıyorlar, hükümete zarar veriyorlar' duygusu içinde olmadan herkesi, bütün kardeşlerimizi, bütün vatandaşlarımızı teröre karşı yek vücut olmaya davet ediyoruz. Bu bir milli birlik meselesidir. 


BU MİLLET NE YILAR, KORKAR NE DE  BÜYÜK HEDEFLERİNDEN GERİ ADIM ATAR


Ne yaparlarsa yapsınlar terör örgütleri ve arkasında bunu organize edenler hiçbir şekilde hesapladıklarına ulaşamayacaklardır, hedeflerine ulaşamayacaklardır. Ne hükümetimiz terörle mücadeledeki bu kararlı tutumundan vazgeçecek, ne aziz Türk milleti bu toprakların sahibi olarak hükümete ve güvenlik güçlerine göstermiş olduğu desteği çekecektir, ne de farklı terör saldırıları altında kalan bölgelerde yaşayan halklarımız da bu terör örgütlerine destek verecektir. Bunları boşuna beklemesinler. Bu millet ne yılar, korkar, ne de terör çetelerini ortaya koymuş olduğu hain saldırılar karşısında kendi büyük hedeflerinden geri adım atar. Uluslararası camiayı da teröre karşı işbirliği halinde yanımızda olmaya davet ediyoruz. 


KURU BİRTAKIM KINAMA CÜMLELERİNDEN ARTIK TÜRKİYE'NİN TATMİN OLMADIĞINI HERKESİN BİLMESİNİ İSTERİM


Sadece kuru birtakım kınama cümlelerinden artık Türkiye'nin tatmin olmadığını herkesin bilmesini isterim. Terörü kınıyoruz. Terör olayları Türkiye'de olduğu süre içerisinde bunlara karşı dışarıdan dost bildiğimiz, ortak bildiğimiz ülkelerden ne tür tepkilerin geldiğini de görüyoruz. Artık bu, basit birtakım kınama sözleriyle geçiştirilecek kadar basit bir konu değildir. Türkiye'nin bekası meselesidir, varlığı meselesidir, bu bölgenin sükunet içerisinde barış içerisinde yaşama meselesidir. 


TERÖRLE MÜCADELE KONUSUNDAKİ KARARLILIĞIMIZDAN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ


Terörle mücadele konusundaki kararlılığımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Bu olayın arkasında kimler varsa, kimlerin desteği varsa bunları ortaya çıkaracağız. Bunların hepsinin hesabını soracağız. Türkiye'yi hiç kimse terör örgütleri üzerinden terbiye etmeye, Türkiye'ye ayar vermeye kalkmasın. Böyle bir şey olmadı, olmayacak.


VATANDAŞLARIMIZ SAKİN, SÜKUNET İÇERİSİNDE OLSUN PROVOKASYON ÇAĞRISINA KARŞI DA TEDBİRLİ OLUNMALI


Vatandaşlarımızdan bütün bu olayın ağır tablosuna rağmen sakin ve sükunet içerisinde olmalarını, şu ya da bu taraftan gelecek herhangi bir provokasyon çağrısına karşı da tedbirli ve bu ölçekte de bu provokasyonlara prim vermeyen bir anlayışta olmalarını bekliyoruz.  Zor bir süreç ama asla ve asla bu topraklarda birilerinin yapmak istediğine fırsat vermeyeceğiz, birbirimize düşürmek isteyenlere asla müsaade etmeyeceğiz. Millet ve devlet olarak her bir ferdimiz, bu tarihi sorumluğumuzu içimizde, kalbimizde hissederek milli birlik ve dayanışma içerisinde olacağız. Teröre karşı yekvücut olmaya devam edeceğiz. Başımız sağ olsun. Allah rahmet eylesin. Ülkemiz, milletimiz var olsun."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS