Nusaybin gazisi Binbaşı Necmettin Tetik görevinin başına döndü

Nusaybin gazisi Binbaşı Necmettin Tetik görevinin başına döndü

Türkiye, Binbaşı Necmettin Tetik'i PKK'ya yönelik hendek operasyonlarının sürdüğü sırada Silopi'de ailesiyle birlikte çatışma bölgesinden tahliye edilen küçük bir çocuğun elini nefesiyle ısıtırken tanımıştı. Binbaşı Tetik daha sonra Nusaybin'deki bir operasyonda yaralanarak bir gözünü kaybetmişti. Tedavisi tamamlanan Tetik, görev yeri Adıyaman'a döndü ve havalimanında ona özel bir karşılama vardı.

PKK'nın çeşitli kentlerde kazdığı hendeklerin kapatılması için yürütülen operasyonlar sırasında Silopi'de çatışma bölgesinde mahsur kalan sivillerin tahliyesinde Türkiye bir fotoğrafa tanık olmuştu. Adıyaman Jandarma Özel Hareket Tabur Komutanı Binbaşı Necmettin Tetik, ailelerin bölgeden tahliyesini gerçekleştirirken küçük bir çocuğun elini nefesiyle ısıtırken görüntülenmiş, kamuoyunda büyük takdir toplamıştı.


Binbaşı Necmettin Tetik daha sonra 1 Haziran 2016'da görev aldığı Mardin Nusaybin'deki operasyonda PKK'lıların bir binaya tuzakladığı el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu yaralanmış ve sol gözünü kaybetmişti. O patlamada 1 uzman çavuş şehit olmuş, Tetik dışında 11 güvenlik görevlisi daha yaralanmıştı.


GATA'da tedavi altına alınan Adıyaman Jandarma Özel Hareket Tabur Komutanı Binbaşı Necmettin Tetik'i tedavisi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da ziyaret etmişti. GATA'daki tedavisi tamamlanan Binbaşı Tetik, görev yeri Adıyaman'a döndü.


Eşi ve çocuklarıyla birlikte havayolu ile Adıyaman'a gelen Binbaşı Necmettin Tetik'i havalimanında TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Adıyaman Valisi Abdullah Erin, AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, İl Jandarma Komutanı Yarbay Ercan Atasoy, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ve İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner karşıladı. TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Tetik'e geçmiş olsun dileğinde bulunarak, üzerinde TBMM yazılı tabak hediye etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS