Nusaybin'de 2 şehit, 35 yaralı

Nusaybin'de 2 şehit, 35 yaralı

Nusaybin'de 2 şehit, 35 yaralı

Nusaybin de PKK, bomba yüklü araçla saldırdı, 2 polis şehit oldu, aralarında sivillerin de bulunduğu 35 kişi yaralandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlerin bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda 2 polis şehit oldu, aralarında sivillerin de bulunduğu 4'ü ağır çok sayıda kişi yaralandı.

Nusaybin'i kana bulayan saldırıdan kareler

Alınan bilgiye göre, ilçe girişindeki Bölge Trafik İstasyonu ve polis lojmanlarının bulunduğu noktaya terör örgütü PKK mensuplarınca sabah erken saatlerde bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi.

Saldırıda 2 polis şehit oldu, aralarında sivillerin de bulunduğu 4'ü ağır çok sayıda kişi yaralandı.

Patlamanın etkisiyle polis lojmanlarında büyük hasar yaşanırken, karayolunda da derin çukur oluştu.

Valilik'ten açıklama

Mardin Valiliği, Nusaybin Bölge Trafik İstasyonu'na bölücü terör örgütü tarafından bu sabah düzenlenen bombalı araçlı saldırıda iki polisin şehit olduğunu, ikisi sivil olmak üzere polis ve polis ailelerinden 35 kişinin yaralandığını bildirdi.

Açıklamada şu ifadele yer verildi:

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

”İlimiz Nusaybin ilçesinde 04/03/2016 Cuma günü saat 05.45 civarlarında Nusaybin Bölge Trafik İstasyonu'na bölücü terör örgütü mensuplarınca bombalı araçla saldırıda bulunulmuştur. Saldırıda iki polisimiz şehit olmuştur. İkisi sivil olmak üzere polis ve polis ailelerinden 35 yaralı bulunmaktadır. Hayati tehlikesi olmamak kaydıyla yaralılardan ikisi Mardin Devlet Hastanesi'nde ikisi Kızıltepe Devlet Hastanesi'nde ameliyata alınmıştır. Daha hafif yaralı durumda bulunan vatandaşlarımızın tedavileri Nusaybin Devlet Hastanesi'nde devam etmektedir. Milletimizin huzurunu, ülkemizin güven ve istikrar ortamını bozmayı amaçlayan bu saldırıda hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize baş sağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber