Nusaybin'deki polis baskınını anlattı

Nusaybin'deki polis baskınını anlattı

Nusaybin'de bu sabah yapılan polis baskınında oğulunun gözaltına alındığını söyleyen Şevkiye İlhan, "sabah ezanından sonra kapımızın zili çalındı. Polis ekipleri üzerime basarak geçtiler. Tuvalet taşlarını bile kırdılar" dedi

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde bu sabah saatlerinde polisin evlerine baskın düzenlediğini ileri süren Şevkiye İlhan, oğulunun gözaltına alındığını ve yapılan aramalar sırasında evlerine zarar verildiğini söyledi.

Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ve özel harekat timleri sabah erken saatlerde Selahaddin Eyyubi Mahallesi Ceylan Sokak'taki iki eve baskın yaptı. Ekipler baskın yaptığı evlerde arama yaptığı, altında bir şeyler olabileceği ihtimali üzerine tuvalet taşlarını bile kırdığı iddia edildi.

Evinde arama yapılan Şevkiye İlhan, Türkçe bilmediği için Kürtçe yaptığı konuşmada, "Sabah ezanından sonra kapımızın zili çalındı. Ben de açtım, polis ekipleri üzerime basarak geçtiler. Biz kadınları bir odaya kapatan kadın polisler, bizi soyarak üzerimizi aradı. Evin içerisini ve damları didik didik aradılar. Tuvalet taşını kazmalarla kırdılar.  Oğlum Peşger İlhan'ı gözaltına aldılar, nereye götürüldüğünü de söylemediler" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS