O imam, polis teşkilatından özür diledi

O imam, polis teşkilatından özür diledi

Bartın'da, üniversite öğrencileri ve yoksullar için camide verilen iftara gelen polislerin fotoğraflarını Facebook'ta paylaşmasının ardından hakkında soruşturma başlatılan imam 45 yaşındaki Erdal Koşmaz, Facebook sayfasında bir açıklama yaparak polis teşkilatından özür diledi.

İmam Hatip Lisesi Camii imamı Erdal Koşmaz, caminin alt katındaki yemekhanede her akşam üniversite öğrencileri ve yoksullar için hayırseverlerin desteği ile verilen iftara, aralarında polislerin de bulunduğu muhtaç olmayan kişilerin katılması ve öğrencilerin ayakta kalması üzerine önlem aldı. Koşmaz, yemekhanenin camına, "İftarlarımız öncelikli olarak öğrencilerimiz içindir" yazısı astı.


İmamdan halk iftarına katılan polislere tepki


Polislerin fotoğraflarını Facebook'ta paylaştı


İmam Koşmaz, buna rağmen Pazartesi akşamı iftara üniformaları ile gelen bir grup polisle tartıştı. Koşmaz, ardından da polislerin fotoğraflarını sosyal paylaşım sitesi Facebook sayfasında, "Ben her akşam iftar yaparım diye bize kafa tutan garibanlar bunlardır" notuyla paylaştı.


İmam eksik rekat kıldırınca cemaat birbirine girdi 


Soruşturma başlatıldı


Yemekhanenin içinde ayakta bekleyen öğrencilerin fotoğraflarını da paylaşarak rahatsızlığını dile getiren imam Koşmaz hakkında, söz konusu paylaşımlarıyla ilgili haberin basında yer almasından sonra soruşturma başlatıldı. Bartın Müftüsü Mahmut Gündüz, imam Erdal Koşmaz'ın yaptığının yanlış olduğunu belirterek, "İftara gelen kimse geri çevrilemez. O imam hakkında gerekli soruşturma başlattık" dedi.


Müftülükten 'jet imam' uyarısı


Facebook'ta özür diledi


Soruşturma sürerken imam Erdal Koşmaz, özür diledi. İmam Koşmaz, Facebook sayfasındaki özür açıklamasında şöyle dedi:


"Bu açıklama zarureti doğmuştur. Bu olayların buraya gelmesine beni müftülüğe şikayete giden polis memurları sebep olmuştur. Beni şikayet eden polis memurları haricindeki bütün polis teşkilatından özür diliyorum."


İmam Koşmaz, müftülüğün soruşturmasıyla ilgili açıklama yapmayacağını söyledi. Müftülük yetkilileri ise konunun kapandığını, açıklama yapılmayacağını bildirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS