Öcalan'ın Türkiye'ye getirilişinin yıldönümünde olaylar çıktı

Öcalan'ın Türkiye'ye getirilişinin yıldönümünde olaylar çıktı

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde yine okullar hedefteydi. İlçede 2 okul teröristler tarafından yakıldı. Öte yandan İstanbul, İzmir, Aydın ve Mersin'de de gece gerginlikler vardı.

Nusaybin'de akşam PKK'lılar iki okula molotof kokteylleri ve el yapımı patlayıcılarla saldırdı. Yanan okullarda geniş çaplı maddi hasar meydana geldi.


Öcalan'ın yakalanıp Türkiye'ye getirilmesinin 17. yıldönümü de gerginliklere sahne oldu.


İstanbul Sultangazi'de yasadışı gösteriye polis müdahale etti. Olaylar sırasında 2 kişi silahla yaralandı. Polis ekiplerinin önlemleri gece boyunca devam etti.


İzmir'in ise farklı ilçelerinde, gösteri düzenleyen terör örgütü sempatizanlarına polis tarafından müdahale edildi. Olaylar sırasında, aralarında 18 yaşından küçüklerin de bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı.


Benzer görüntüler Aydın'da da yaşandı. Ateş yakarak, yolu kapatan bir grup polis ekiplerine taşlı saldırıda bulundu. Polisin müdahalesinin ardından grup dağıldı. Olaylar sırasında 15 yaşında bir eylemci gözaltına alındı.Mersin'in Tarsus İlçesi'nde ise birden çok eylem vardı. Adana- Mersin karayolunda bir TIR ile otomobil yakıldı. İlçedeki gösterilerde silahla vurularak yaralanan 17 yaşındaki bir hastaneye kaldırıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS