ODTÜ'den seri katil açıklaması

ODTÜ'den seri katil açıklaması

ODTÜ'den seri katil açıklaması

Tuzla'da öğretmen Fatma Kayıkci'nin cinayeti ile su üstüne çıkan, araştırma sonucu bir dizi cinayetin daha şüphelisi olan Atalay Filiz için insan avı başlatılırken, Orta Doğu Teknik Üniversitesi tarafından olayla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, "Bahsi geçen isim, ne şimdi ne de geçmiş yıllarda, lisans ya da lisans üstü düzeyde öğrenci olarak üniversitemize kayıt olmamıştır" denildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Fatma öğretmeni öldüren seri katilin gizlendiği oda görüntülendi

Tuzla’da tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’yı öldürdükten sonra firar olarak aranırken evdeki parmak izi kayıtlarından önce kimliği daha sonra Ankara’da iki kişiyi daha öldürdüğü öğrenilen Atalay Filiz’nin yakalanmasıyla ilgili soruşturma çok yönlü sürüyor. Asayiş şube müdürlüğü içinde konuyla ilgili "Özel" bir ekip kuruldu. Yakalanmamak için cep telefonu, yada bilgisayar gibi teknolojiden uzak duran, Ankara’da işlediği cinayetin ardından bugüne kadar hiçbir yakınını aramadığı öğrenilen şüpheliyi yakalamak için adeta bir insan avı başlattı.

Güvenlik kamera görüntülerinde ipucu aranıyor

Tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’nın öldürüldüğü ev ile cesedinin atıldığı yere yakın ve uzak tüm güvenlik kameraları polis tarafından titizlikle inceleniyor. Şüpheli cesedi atılışından itibaren güvenlik kamera görüntüleri kullanılarak takip edilmeye çalışılıyor. Şu ana kadar yüzlerce saat güvenlik kamera kaydının polisler tarafından incelendiği ve incelemenin çember genişletilerek sürdüğü öğrenildi.

Fatma öğretmen böyle öldürülmüş

Bir kişi,aranan şüpheliyle konuştuğunu iddia etti

Öte yandan bugün bir televizyon kanalındaki programa bağlanarak Atalay Filiz'e çok benzeyen bir kişi ile bir kahvehanede oturarak sohbet ettiğini söyleyen kişinin ihbarının da değerlendirildiği öğrenildi. Bu kişinin Atalay Filiz'e çok benzeyen kişinin kendisine yurt dışına çıkmaya hazırlandığını söylediği öğrenildi. Polis ihbarın yapıldığı kahvehanenin çevresinde bulunan tüm güvenlik kameralarını toplayarak inceleme altına aldı.

2 çocuk annesi öğretmen ölü bulundu

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Öğretmeni: 'Onu çöle bıraksanız bir yolunu bulur, yaşar ve geri gelir" 

Öte yandan şüphelin yakalanması ve "profilinin" çıkarılması için onu tanıyan onlarca kişinin bilgi amaçlı ifadesine başvurulduğu öğrenildi. Bilgi amaçlı ifadesi alınanlar arasında eski öğretmenlerinin, babasının ve akrabalarının bulunduğu belirtildi. Bu araştırma sırasında bir öğretmenin "Atalay çok akıllı bir çocuktu. Lisede okuduğu dönemde dahi tek başına çöle bıraksanız, bir yolunu bulup hayatta kalıp ve geri dönebilecek karakterde ve azimde bir çocuktu. Bu tür olaylara nasıl karıştı anlamakta zorlanıyorum." dediği öğrenildi.

ODTÜ'den açıklama

Bu arada Orta Doğu Teknik Üniversitesi tarafından olayla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada "Tuzla’da öldürülen Fatma Kayıkci’nin katilinin Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Biyoloji bölümünde doktora öğrencisi olduğuna dair bilgi ve ifade doğru değildir. Bahsi geçen isim, ne şimdi ne de geçmiş yıllarda, lisans ya da lisans üstü düzeyde öğrenci olarak üniversitemize kayıt olmamıştır." denildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Favori kitabı 'SUÇ VE CEZA'

Cinayet şüphelisi Atalay Filiz'in Rusya’da kullanımı yaygın olan bir sosyal paylaşım sitesinde kendi ismi ve fotoğrafıyla profil oluşturduğu ortaya çıktı.

Siteye Türkçe, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca bildiğini yazan Atalay Filiz’in favori kitabı ise “Suç ve Ceza.” Ayrıca, Savaş ve Barış, Anna Karenina ve Karamazov Kardeşler’i de okuduğunu belirtmiş. Zanlı ilişki durumunu “yalnız” olarak seçerken, yaşadığı şehri de “İstanbul” yazmış