ÖGG sonuçları açıklandı mı? 2019 ÖGG sonuç sorgulama sayfası

ÖGG sonuçları açıklandı mı? 2019 ÖGG sonuç sorgulama sayfası

“ÖGG 2019 sonuçları açıklandı mı?” sorusunun cevabı, özel güvenlik görevlisi olma hayali kuranlar tarafından merakla araştırılıyor. Geçtiğimiz Haziran ayının sonunda yapılan sınav sonrası soru ve cevaplar yayınlandı. Gözler ise ÖGG sonuçlarında… Peki, 2019 ÖGG sonuçları açıklandı mı? İşte, Emniyet Genel Müdürlüğü ÖGG sonuç sayfası

ÖGG sınav sonuçları, yani Özel Güvenlik Görevlisi Sınav sonuçları, 30 Haziran tarihindeki sınava katılan adaylar tarafından merakla araştırılıyor. Öte yandan Sınavın ardından soru ve cevaplar yayınlandı. Peki, ÖGG sınav sonuçları açıklandı mı? İşte tüm merak edilenler ve ÖGG sınav sonuçları sayfası…


ÖGG SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?


30 Haziran’da yapılan ÖGG sınav sonuçları henüz açıklanmadı. Sonuçlar 19 Temmuz Cuma günü Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklanacak. 19 Temmuz Cuma itibariyle adaylar sonuçlara EGM’nin sonuç sayfası üzerinden ulaşabilecekler. İşte ÖGG sonuç sayfası…


ÖGG SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYIN


ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLMAK İÇİN GEREKEN ŞARTLAR


Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.


Özel Güvenlik Görevlisi 5188 Sayılı Kanun 10. maddesinde belirtilen şartlara uygun kişiler olacaklardır.


657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda belirtilen sağlık şartlarını taşıyor olacaktır.


Boy; erkeklerde en az 1.70 cm, bayanlarda en az 1.65 cm olacaktır.


Kilo; erkeklerde 60-90 kg, bayanlarda 50-60 kg arasında olacaktır.


Özel Güvenlik Görevlileri 30 yaşından büyük olmayacaktır.


Özel güvenlik hizmetlerinde çalıştırılacak personel 18 yaşından küçük olmayacaktır.


Güvenlik personeli en az lise veya dengi okul mezunu olacaktır.


Özel Güvenlik görevlilerinin diksiyonu düzgün dinamik ve kendine özen gösteren intibakı çabuk olmalı, halkla ilişkileri güçlü olmalıdır.


5188 Sayılı Kanun ve Uygulama Yönetmeliğine göre Özel Güvenlik Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış ve sertifika almış olmak.


Erkek personel askerliğini yapmış olacaktır.


Kamu haklarından yasaklı olmamak.


Sabıka kaydının bulunmaması ve sabıka kayıtlarının olmadığına dair belgenin idareye verilmesi gerekli olup, Firma, yeni eleman alımını takiben en geç 24 saat içinde idareye sabıka kayıt belgesini vermek zorundadır.


Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 18. maddesi gereği özel güvenlik görevlileri bir hastaneden veya yeterli bir sağlık kuruluşundan “özel güvenlik görevlisi olur” ibareli sağlık raporu (Psikiyatri dâhil) almış olmalıdır.


Özel Güvenlik Görevlileri, Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 18. maddesinde yazılı sağlık şartlarını taşımalıdır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS