ÖGG sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖGG 84. Temel Eğitim sonuçları

ÖGG sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖGG 84. Temel Eğitim sonuçları

Özel Güvenlik Görevlisi ÖGG 84. Temel Eğitim Sınavı geçtiğimiz Pazar günü yapıldı. Sınavın hemen ardından ÖGG adayları sınav sonuçlarını araştırmaya başladı. Süreç içerisinde en çok araştırılanlar arasında ise “ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?” sorusunun cevabı yer alıyor. İşte, ÖGG sonuçları ile ilgili merak edilenlerin detayları…

ÖGG 84. Temel Eğitim Sınavı ve ÖGG 60. Yenileme Sınavı sonuçları merakla araştırılanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bilindiği üzere sınav geçtiğimiz Pazar günü yapıldı. Sonuçlar, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanacak. Peki, sonuçların açıklanacağı tarih belli oldu mu? İşte, ÖGG sınav sonuçları ile ilgili merak edilenler…

ÖGG SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖGG 84. Temel Eğitim ve 60. Yenileme Eğitimi Sınavı soru ve cevaplarının kısa sürede erişime açılması beklenirken sınav sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı henüz bilinmiyor.

Konuyla ilgili detaylar EGM’nin resmi internet adresinin duyurular kısmından takip edilebilecek. Öte yandan sınav soruları veya sonuçlarıyla ilgili resmi bir açıklama geldiği takdirde ilgili içeriğimizde yerini alacak.

EGM ÖGG SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLMA ŞARTLARI NELER?

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için, Özel Güvenlik Eğitim Kurumunda aşağıda detayları yazılı eğitim programına iştirak etmeniz ve sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yılda 5 veya 6 kez düzenlenen ÖGG sınavına girmeniz gereklidir. Bu sınavlardan 60 puan alarak sertifika almaya hak kazanmış olacaksınız. Kazanamadığınız takdirde birbirini takip eden 4 sınava, sınav harcınızı ödeyerek girme hakkına sahipsiniz. 4 sınavın sonunda sınavı geçemeyenler, yeniden kayıt yaptıracak ve bütün işlemleri yenileyeceklerdir.

- Özel güvenlik görevlisi olabilmek için sabıka kaydınızın temiz olması gerekir.

- Silahlı girebilmek için 21 yaşını doldurmuş olmak ve en az lise mezunu olmak şartı aranmaktadır.

- Silahsız müracaat için 8 yıllık İlköğretim veya Ortaokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olma

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS