Öğrenci otobüsü sulama kanalına devrildi: 14 ölü

Öğrenci otobüsü sulama kanalına devrildi: 14 ölü

Öğrenci otobüsü sulama kanalına devrildi: 14 ölü

Osmaniye'de geziden dönen öğrencileri taşıyan otobüs sulama kanalına devrildi. Kazada ilk belirlemelere göre 14 kişi hayatını kaybetti, 26 kişi de yaralandı. Ölenlerden 3'ünün kız, 3'ünün ise erkek öğrenci oldukları, 8 yetişkin içinde ise otobüs şoförü ile muavininin de bulunduğu belirtildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hatay'dan gezi için Osmaniye'deki Karatepe Müzesi ve Aslantaş Milli Parkı'na gelen öğrencilerin içinde bulunduğu otobüs, dönüş yolunda kaza yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cem Özdemir'e çok sert sözler

Cevdediye Kasabası yakınlarında sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otobüs sulama kanalına devrildi. Köylülerin haber vermesi üzerine olay yerine AFAD ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

"Canlı bomba" iddiasına tutuklama

Çalışmalarının kolaylaştırılması için sulama kanalına gelen su kesilirken, 7 öğrencinin cesedine ulaşıldı.

Çok sayıda öğrencinin de yaralı olarak kurtarıldığı kazada, ekipler kayıp öğrenci olabileceği şüphesiyle arama çalışmalarına devam edildi.

Ölü sayısı 14'e yükseldi

Osmaniye'deki arama çalışmalarına Adana Emniyet Müdürlüğü'nde görevli sualtı polisleri de katıldı.

Sulama kanalı içerisinde yapılan aramada, 4 kişinin cesedine daha ulaşılırken, 1 kişi de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Son açıklanan rakamlara göre ölü sayısı 14'e yükselirken, 26 kişinin de hastanelerde tedavi altında olduğu belirlendi.

Ölenlerden 3'ünün kız, 3'ünün ise erkek öğrenci oldukları, 8 yetişkin içinde ise midibüsün şoförü ile muavininin de bulunduğu belirtildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Kaza anı kamerada

Osmaniye Valisi Kerem Al gazetecilere yaptığı açıklamada, midibüs içerisinde 36 kişinin olduğunu tahmin ettiklerini söyledi.

Gezinin 5 Temmuz İlkokulu'nun resmi bir etkinliği olmadığını kaydeden Vali Al, öğrenci velilerinin kendi aralarında organize ettiğini belirtti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Velilerin bir tur firmasıyla anlaştığı geziye 2 midibüsle çıkıldığı, midibüslerdin birinin sulama kanalına devrilmesinin ardından diğer araçtakilerin onları kurtarmak için polis, jandarma ve 112 Acil'i arayarak yardım istedikleri belirtti.