Öğrencisini 'hırsız' diye teşhir eden müdür yaşamına son vermek istedi

Öğrencisini 'hırsız' diye teşhir eden müdür yaşamına son vermek istedi

Okula ait dizüstü bilgisayarı oyun oynamak için eve götüren 4. sınıf öğrencisini arkadaşlarının önüne çıkararak "hırsız" diye teşhir eden ve tepkilerin ardından izne ayrılarak emekliliğini isteyen Çanakkale'deki Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü T.Ö., evinde yaşamına son vermek istedi. Yakınlarının haber vermesiyle hastaneye kaldırılan okul müdürünün midesi yıkandı, sağlık durumu iyi.

Bayramiç ilçesindeki Mustafa Kemal İlkokulu'nun 4-A sınıfı öğrencisi 10 yaşındaki S.A.'nın, okula ait dizüstü bilgisayarı alıp oyun oynamak için eve götürmesi nedeniyle, Müdür T.Ö. tarafından tüm öğrencilerin karşısına çıkartılarak, "hırsız" diye teşhir edilmesi olayı basına yansıdı.


Ardından çok sayıda kişi, taşımalı sistemle Aşağı Şapçı Köyü'nden Bayramiç Merkezi'ndeki Mustafa Kemal İlkokulu'na gelen öğrenci S.A.'ya bilgisayar hediye etmek için harekete geçti.


Bugün partisinin Bayramiç Kongresine katılmak üzere İlçede bulunan AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, öğrenci S.A., babası Ferdi A. ve okulun rehber öğretmeniyle Hacıkayyum Yeşil Park'ta bir araya gelerek, öğle yemeği yedi.


AK Partili Turan bilgisayar hediye etti


Baba Ferdi A. ve öğrenci S.A.'ya hitaben konuşan Turan, "Talihsiz bir mesele olmuş, üzüldük. Ama bazen bizim bürokratlarımız maalesef bizi üzen, görevlilerimizi üzen söylemler geliştiriyorlar. Ben dün konuyu öğrendim. Başkanımızla da konuyu paylaştık. Bugün sizi ziyaret edelim istedik. Çünkü oradaki idarecimiz çok büyük bir yanlış yapmıştır. Bunun bedelini de hukuken ödeyecektir. İl Milli Eğitim Müdürümüzle de görüştük. Bir öğrencimizin çocukluğundan kaynaklanan hatası olabilir. Bunun telafisi, bunun uyarılması böyle olmaz. Hem o öğretmenin hatasından dolayı özür diliyoruz sizden, hem de size bir bilgisayar hediye etmek istiyoruzö dedikten sonra, öğrenci S.A.'ya dizüstü bilgisayarı verdi. Öğrenci S.A.'nın mutluluğu yüz ifadesinden okundu.


Müdür intihar girişiminde bulundu


Aynı dakikalarda, olay nedeniyle 15 gün izin alıp, emekliliğini isteyen Okul Müdürü T.Ö., Çanakkale Merkezi'ndeki evinde bir miktar ilaç içerek intihara kalkıştı. Evdeki yakınları, 112 Acil Servisi arayıp yardım talep etti. Eve gelen ambulansla Çanakkale Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılan Okul Müdürü T.Ö.'ye ilk müdahale yapılarak, midesi yıkandı. Doktorlar, Müdürün bilincinin açık ve sağlık durumunun da iyi olduğunu söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS