Okay Gönensin son yolculuğuna uğurlandı

Okay Gönensin son yolculuğuna uğurlandı

Dün sabah hayatını kaybeden Vatan gazetesi köşe yazarı Okay Gönensin'in (67) cenazesi, Nakkaştepe Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Gönensin için ikindi vakti Zincirlikuyu Camisi'nde düzenlenen cenaze töreninde oğlu Can Gönensin ve kardeşi Turgay Gönensin taziyeleri kabul etti.


Törene, Gönensin'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra, TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Ali Bayramoğlu ve Sedat Ergin'in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.


Okay Gönensin'in cenazesi, ikindi vakti kılınan namazın ardından Nakkaştepe Mezarlığı'nda defnedildi.


Gönensin, 14 Ekim 1950'de Sarıkamış'ta doğdu. Çalışma hayatına 1975'te Cumhuriyet gazetesi yazı işlerinde başlayan Gönensin, 1981'de gazetenin tek yazı işleri müdürü oldu. Sabah gazetesinde çalışırken grubun içerisinde Yeni Yüzyıl gazetesini çıkarmaya başlayan Gönensin, bu gazetenin Genel Yayın Yönetmeni oldu. Gönensin, Vatan gazetesinde köşe yazarlığına devam ediyordu.Yakınları, dostları, basın camiası yasta


‘Ustamızı yitirdik’


Gazeteci Zafer Arapkirli: Değerli bir ustamızı, ağabeyimizi, meslek büyüğümüzü yitirdik. Başımız sağ olsun.


‘Benim çok değerlim...’


Fotoğrafçı Barış Bil: Bu sabah telefonu açtım ve ölüm haberini alınca şok oldum. Nezaketi, beyefendiliği, centilmenliği, bilgisi, kültürü ve öğreticiliği ile aklımdan hiç çıkmayacak. Hep gözümün önüne muzip, çocuksu, heyecanlı ve çoğu zaman neşeli bakışları gelir. Öyle de kalacak.


Bilmiyorum Okay Gönensin benim neyim, ama çok değerlim…


‘Sıkı bir entelektüeldi’


Gazeteci-Yazar Fatih Güllapoğlu: Sıkı bir entelektüel ve tam bir kitap kurdu idi. Zekası normal zeka düzeyinden yüksekti. Ama en önemli kusuru kendine bakmaması, sağlıksız yaşamasıydı. Dilerim ki mekanın cennet olur ve o dünyada aradığın mutluluğa kavuşursun.


‘Oysa daha dündü’


Gazeteci-Yazar Belma Akçura: Okay Gönensin’i de kaybettik... Oysa daha dündü... Gazeteciler Cemiyeti’nin Meslek Etiği İlkeleri Kurulu’na koordinatör olmam için beni ilk o önermiş, elini ilk o kaldırmıştı... boşluğa düşünce anılar da yoruyor... Huzur içinde uyu...


‘Fransız ekolündendi’


Gazeteci Gündüz İmşir: Bugün Okay ağabeyimi kaybettiğimi öğrendim. Üzüntüm çok büyük. Fransız ekolünden gelen 24 saat gazetecilik yapan kıvrak bir zekaya sahip Türk medyasının önemli mihenk taşlarından birisiydi. Hoşçakal usta... İyi ki seni tanıma Şeref’ine erişmişim...


‘Özleyeceğim...’


Karikatürist Tan Oral: Okay Gönensin uzun yıllar yazı işleri müdürümdü. Bir gün bana ‘arka sayfada çizeceksin’ dedi ve gitti. Peki bile diyemedim, talimatlarının dışına hiç çıkmadım. Çünkü bunu gerektirecek bir sözünü de hatırlamıyorum. Amam soranlara benim için ‘gizli deli’ derdi. Okay’ı ve onun sakin, içten dostluğunu ve gazeteciliğini özleyeceğim.”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS