Oktay Vural: "Bu bir AKP'lileştirme, bu bir çökme operasyonudur"

Oktay Vural: "Bu bir AKP'lileştirme, bu bir çökme operasyonudur"

Kanal Türk'e kayyum atanması, kayyumların polisle birlikte kanala girerek yayını kesmek istemesine MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural'dan tepki geldi. Vural, "Kayyumlara sesleniyorum. Biz oraya geleceğiz. Bizim sesimizi kısamayacaksınız. Hepiniz aklınızı başınıza alın. " dedi. CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey de yaşananları "Stanilist" bir hükümetin davranış biçimi olarak yorumladı. Nazlı Ilıcak da, ''Biz de solcu arkadaşlarımız gibi zulme direnmeyi öğreniyoruz'' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kanal Türk'te bulunan CHP milletvekillerine direktif vererek görevlerine devam etmelerini istedi. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Sabah biliyorsunuz bir televizyona zorla el koyma, neredeyse zulüm uygulamasıyla başladık. Çok mu şaşırdık? Yok. Burası AKP Türkiye’si." ifadesini kullandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural Kanaltürk'e atanan kayyumların yayını kesmek istemesine sert tepki gösterdi. Vural şunları söyledi:

"Gerçekten bugün bir zorba devletin insanların hürriyetlerini nasıl tehdit ettiğinin bir örneğini görüyoruz. Bugün ve yarın Atilla Kaya ile birlikteyiz. İnternetten izleyebiliyoruz. Hukuka ve anayasaya aykırı şekilde ele geçirilmiş güçle milletimiz korkutulmak isteniyor.

Maalesef bugün yapılanlar medyaya el koymalar, medya aracılığıyla vatandaşlarımıza fikir ve düşüncelerinin aktarılmasını engelleyenler bunlar korkaklardır. Babil Kulesi yıkılacaktır. Bunlar zalimliktir. Bu konuda açıkçası bu hukuksuzluğun da hesabı sorulacaktır. Aziz milletimiz demokrasiye sahip çıkacaktır.
YSK'nın ivedilikle toplanarak, seçim öncesi seçimin güvenliği açısından karar almalıdır. Biz görüş ve düşüncelerimizi nerede ileteceğiz? 29 saat Recep Tayyip Erdoğan'a, 30 saat AKP'ye yer veren TRT'yle mi?

Bugün herkes makul şüphe adı altında her türlü el koyma yapabilir. Bu hukukun değil AKP'nin el koymasıdır. Havuz medyasıyla, ihale havuzlarıyla yönetmek isteyenler bu havuza girmeyenleri tehdit olarak algılamıştır. Bu girişimleri esefle karşılıyorum.

Ey hakim sen bu isimleri kimden aldın? Saraydan mı eline tutuşturuldu? Siz adalete olan güveni ortadan kaldırıyorsunuz. Şimdi aziz vatandaşlarım hangi hakime güvenecekler? Bulamadınız mı başka adam? Bulamadınız mı havuz medyasından başka kişileri?

Bu bir AKP'lileştirme, bu bir çökme operasyonudur. Bugün yandaş ile medyayı ele geçirmek isteyenler, sermaye gruplarını da tehdit ederek, el koymayla tehdit ederek kendi sermayelerine sermaye katmak istiyorlar. Daha nereye götüreceksiniz? Bu bakımdan gerçekten çok üzücü bir durumla karşı karşıyayız.

Kayyumlara sesleniyorum. Biz oraya geleceğiz. Bizim sesimizi kısamayacaksınız. Hepiniz aklınızı başınıza alın. Adam gibi davranmasını bilmeniz gerekiyor. Buradan kamunun atadığı TRT, veya kayyumlar, kim olursanız olun bu devran bitiyor. 1 Kasım'dan sonra 7 Haziran'ı hazmedemeyenler muhakkak cezaların çekecekler. Buna alet olan kim varsa kim olursa olsun haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan olmadığımızı herkes görecektir.  Bunlar Ak Toros operasyonudur."


 


Şafak Pavey: "Stalin kafası"

Koza İpek Medya Grubuna destek ziyaretinde bulunan CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey," Şuanda Stanilist bir hükümetin davranış biçimine şahit oluyoruz" dedi.

Koza İpek Medya grubunun Mecidiyeköy'deki binasına destek ziyaretleri sürüyor. CHP Milletvekilleri Mahmut Tanal, Eren Erdem, MHP İstanbul İl Başkanı Bülent Karataş'tan sonra CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey de destek ziyaretine geldi.

Polisle tartışmayı anlattı

Polisle aralarında yaşanan arbede konusunda açıklama yapan MHP İstanbul İl Başkanı Karataş, "Canlı yayına davetliydik. Bu adaletsizliğe duyarsız kalmamak adına biz buraya geldik. Polis de görevini yapıyor. Sadece yardımcımı içeri almama konusunda gerginlik oldu" dedi.

Amaç seçimleri etkilemek

Bina önünde toplanan kalabalığa seslenen CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da, " Emniyetten istediğimiz şudur; iktidarın polisi olmayın. Partinin polisi olmayın" dedi. 22 şirketle ilgili kayyum kararını gösteren Tanal, "Bu 22 şirketle ilgili sadece televizyonlara ve gazetelere baskın yaptılar. Amaçları televizyonları susturmaktır. Seçim sonuçlarını etkilemek için bunu yapıyorlar" diye konuştu.

Stalin kafası

Şafak Pavey de, " Fikirler cebren ve hile ile susturulamaz. Yani şuanda 'stanilist' bir hükümetin davranış biçimine şahit oluyoruz" dedi. Pavey, "Tarihi bir tanıklıkta bulunuyoruz. Bunu yapmalarının sebebi basit, darbe gibi üst sözcüklerle anlatmayayım. Çaldılar, yakalandılar. Şimdi de ülkemizi başımıza yıkıyorlar" diye konuştu.


Nazlı Ilıcak: ''Biz de solcu arkadaşlar gibi zulme direnmeyi öğreniyoruz''


Nazlı Ilıcak'da Kanal Türk ve Bugün TV'ye kayyumların polisle birlikte kanala girerek yayını kesmek istemesine tepki gösterdi.


Ilıcak, ''Bakın burada tekrar hatırlatalım kayyum yazı işleri ve yayın işlerine karışamaz. Müessesenin menfaati için atanmıştır kayyum. Biz yazı yazdık baskıya verdik. Ama ben geleceğim buraya. Bu neye göre savcılık bu kararı verdi. Şimdi MASAK raporundan bir şey çıkmıyor. Vergi denetiminden çıkmıyor. Bunun üzerine sadece üç bilirkişi atıyorlar. Biz de solcu arkadaşlarımız gibi zulme direnmeyi öğreniyoruz'' dedi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS