Okul bahçesindeki servis cinayetinde 5 kişiye müebbet hapis istemi

Okul bahçesindeki servis cinayetinde 5 kişiye müebbet hapis istemi

Ümraniye'de 1 kişinin ölümü, 3 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan servisçilerin okul bahçesindeki silahlı kavgasına ilişkin 5 kişi hakkında müebbet hapis cezası istendi. "Suç delillerini yok etmekle" suçlanan kadın sanığın da 6 yıla kadar hapsi istendi.

Ümraniye'de servis taşımacılığı yapan iki gurup arasında çıkan ve bir kişinin ölümü, 3 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan silahlı kavgaya ilişkin 6 kişi hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. 3'ü tutuklu 5 kişi hakkında, "Kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, bir kişi hakkında da, "Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme" suçundan 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.


Öldürülen Esen Yaman’ın babası konuştu


İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucu hazırlanan iddianamede, Ümraniye'de 5 Eylül 2017 tarihinde bir okulun bahçesine servis taşımacılığı nedeniyle iki gurup arasında tartışma çıktığı, tartışma sırasında Cüneyt Elik'in elinde bulunan bıçakla şüphelilerden Ramazan Sarı'yı yaraladığı belirtildi. Şüphelilerden Kerem Beyazıt'ın da elindeki silahla Cüneyt Elik'e ateş ederek yaraladığı, çıkan arbedede Cüneyt Elik'in annesi Selime Elik'in de hafif şekilde yaralandığı, olay yerine gelen müşteki Feyyaz Elik ile daha sonra olay yerine gelen şüpheliler Eyüp Aygün ve Serkan Varol'un da kavgaya karıştıkları anlatıldı.


Komşusunu, eşini taciz ettiği için öldürüp foseptiğe atmış


Kimin öldürdüğü tespit edilemedi


Şüphelilerden Eyüp Aygün'ün de olay sırasında elindeki silahla ateş ettiği belirtilen iddianamede, şüphelilerden Sevim Kırık'ın beze sarılı şekilde elinde bulunan silahı çimenlik alana attığı kaydedildi. Adli Tıp Kurumu raporuna göre maktul Cüneyt Elik'in ateşli silah yaralanması sonucu öldüğü belirtilen iddianamede, Elik'in hangi şüphelinin açtığı ateş sonucu öldüğünün belirlenemediği ifade edildi.


5 kişi hakkında müebbet hapis cezası istendi


İddianamede şüpheliler Eyüp Aygün, Kerem Beyazıt, Ramazan Sarı, Mehmet Aytekin ve Serkan Varol için, "Kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası istenirken, Sevim Kırık hakkında da, "Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme" suçundan 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası istendi. İddianame gönderildiği Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. Şüphelilerin yargılanmalarına ilerleyen günlerde başlanacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS