Okul hizmetlisi kız öğrencilere taciz iddiasıyla tutuklandı

Okul hizmetlisi kız öğrencilere taciz iddiasıyla tutuklandı

Aydın'ın Nazilli ilçesinde, hizmetli olarak görev yaptığı ortaokulda 6 kız öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen 51 yaşındaki hizmetli M.Ş., tutuklandı.

Olay Nazilli ilçesi Derebaşı Mahallesi'nde bulunan Çaylı Ortaokulu'nda medyana geldi.


Okulda öğrenim gören kız öğrencilerden E.S., N.D., F.K., M.B., A.Ç. ve F.S., rehber öğretmenlerine okulda hizmetli olarak görev yapan evli, 1 çocuk babası M.Ş.'nin kendilerine cinsel tacizde bulunduğunu söyledi.


Rehber öğretmeni durumu okul yönetimine bildirmesiyle komisyon oluşturup, öğrencilerden şikayetlerini belirten birer dilekçe alınarak, konu Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bildirdi.


M.Ş., okul yönetiminin savcılığa yaptığı suç duyurusu üzerine, jandarma tarafından gözaltına alındı.


Kızlara taciz suçlamasıyla mahkemeye sevk edilen zanlı, tutuklandı. M.Ş.'nin evli ve çocuk babası olduğu, 15 yıldır hizmetli olarak görev yaptığı öğrenildi.


Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yener Gök, adli ve idari soruşturmanın sürdüğünü belirterek, şöyle dedi: "Şu an için 'Hizmetli bunu yaptı ya da yapmadı' diyemiyoruz. Olayı haber alır almaz doğrudan Aydın İl Milli eğitim Müdürlüğü'ne bildirip müfettiş istedik. Müfettişler bugün gelmişler incelemeye başlamışlar. Hizmetliye ayrılmasının uygun olacağını söyledik o da bunu kabul etti. Kendisi işten ayrıldı. Gelişmeler şimdilik bu kadar bu aşamada daha fazla konuşmak doğru değil."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS