Okuldaki başkanlık sistemi panelinde arbede çıktı

Okuldaki başkanlık sistemi panelinde arbede çıktı

Adana'da bir okulda gerçekleştirilen 'Yeni Türkiye ve Başkanlık Sistemi' konulu panele, eğitim sendikalarının temsilcileri tepki gösterdi.

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (BTÜ), Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile Stratejik Düşünce Enstitüsü, merkez Sarıçam İlçesi'ndeki Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda kamu görevlileri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı 'Yeni Türkiye ve Başkanlık Sistemi' adıyla panel düzenledi.

Moderatörlüğünü BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Fazıl Özsoylu'nun yaptığı panelde, Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, SDE Uzmanı Prof. Dr. Haluk Alkan ile Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Faruk Bilir konuştu.

Salon dışında toplanıp içeri giren Eğitim-İş, Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen temsilcileri ise paneli protesto etti. Başkanlık sistemiyle ilgili panelin okulun konferans salonunda yapılmasına tepki gösteren sendikacılar ile TÜGVA üyeleri arasında arbede çıktı. TÜGVA üyeleri, sendikacıları dışarı çıkarmak isterken, sendikacılar da konuşmacılara tepkilerini sürdürdü.

Salona gelen polis olaya müdahale etti. Sendika temsilcileri de daha sonra salondan ayrıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS