Okullar 31 Aralık’ta tatil mi? Yarın okullar yarım gün mü?

Okullar 31 Aralık’ta tatil mi? Yarın okullar yarım gün mü?

31 Aralık’ta okullar tatil mi? Yeni yılın yaklaşmasıyla tatil planı yapan öğrenci, öğretmen ve veliler tarafından bu sorunun cevabını araştırıyor. Bilindiği üzere 1 Ocak yeni yılın ilk günü… Yılbaşı ise 31 Aralık akşamı kutlanıyor. Peki, okullar yarın yarım gün mü, tatil mi? İşte, merak edilen detaylar….

Okullar 31 Aralık Salı günü tatil mi? Bilindiği üzere 31 Aralık’ı 1 Ocak’a bağlayan gece yılbaşı olarak kutlanıyor. Yılbaşı gecesi için plan yapanların cevabını en çok araştırılanların başında ise “31 Aralık’ta okullar tatil mi?” sorusunun cevabı yer alıyor. Merak edilen soruların cevabını haberimizde derledik. İşte, 31 Aralık’ta okullar yarım gün mü sorusunun cevabı…


31 ARALIK RESMİ TATİL Mİ?


Ulusal Bayram ve Genel Tatilleri Kanununda 1 Ocak günü resmi tatil olarak yer alıyor. Ancak yılbaşı bilindiği üzere 31 Aralık akşamı başlar, 1 Ocak gecesinin ilk saatlerinde kutlanıyor. Bunun için yıl başı kutlaması planı yapanlar 31 Aralık’ta okulların açık olup olmayacağını merak ediyor. Hemen belirtelim ki 31 Aralık günü Ulusal Bayram ve Genel Tatilleri Kanununda yer almıyor. Yani, 31 Aralık resmi tatil değil?


OKULLAR 31 ARALIK’TA TATİL Mİ?


31 Aralık resmi tatil değil… Peki, okullar yarım gün mü? Özellikle öğretmen, öğrenci ve veliler bu sorunun cevabını araştırıyor. Hemen belirtelim ki, okulların yarın tam gün yani yarın ilkokul, ortaokul ve liselerde tam gün eğitim ve öğretime devam edilecek. 1 Ocak Çarşamba günü ise resmi tatil olduğu için 1 Ocak’ta tatil olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS