Okullar ne zaman açılacak? Okullar açılacak mı? 2020'de okullar ertelenecek mi? Okulların açılma durumu!

Okullar ne zaman açılacak? Okullar açılacak mı? 2020'de okullar ertelenecek mi? Okulların açılma durumu!

"Okullar açılacak mı?" sorusunun yanıtı kısa bir süre içinde belli olacak. Corona virüsü önlemleri kapsamında bilindiği üzere ilkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitime geçilmiş ve okullar uzaktan eğitim sürecinde kapanmıştı. Peki, okullar açılacak mı? Gözler, Bilim Kurulu toplantısında alınacak kararlarda. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un toplantı sonrası okullarla ilgili kararı açıklaması bekleniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Corona virüsü tehdidi nedeniyle okulların açılıp açılmayacağı muamması sürüyor. Peki, okullar açılacak mı? Lise, ortaokul ve lise öğrencileri ile veliler bu sorunun cevabını merak edip araştırıyor. Bugün ki Bilim Kurulu toplantısında okulların açılıp açılmayacağı değerlendirilecek. İşte Bilim Kurulu toplantısı saati…

OKULLAR AÇILACAK MI?

Okulların en zaman açılacağı veya açılıp açılmayacağı ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’nın, Twitter hesabından açıklama yapıldı. Açıklamada kararla ilgili Bilim Kurulu işaret edildi. İşte, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama:

"2020-2021 eğitim öğretim yılına ilişkin değerlendirme süreci nihai aşamadadır. Bilim Kurulu toplantısı sonucuna göre alınacak karar, en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır."

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

BİLİM KURULU SAAT KAÇTA?

Okulların 31 Ağustos’ta açılıp açılmayacağı ile ilgili CNN TÜRK Muhabiri Duygu Ayaz Bayram'ın açıklamaları şu şekilde:

Saat 17.00'de Bilim Kurulu Toplantısı başlayacak. Toplantının ana gündem maddesi okulların açılması olacak. Okulların açılıp açılmayacağı, açılacaksa hangi önlemlerin alınacağı değerlendirilecek.

İki gün önce MEB yetkilileriyle gerçekleşen toplantıda okulların hangi modellerle açılabileceği görüşülmüştü. Şehir bazlı okulların açılmasına MEB yetkilileri sıcak bakmıyor, eğitimde fırsat eşitliği ilkesine aykırı olacağını düşünüyor. Bu planda ön plana çıkan aşamalı geçiş modeli oluyor. Belirli sınıflarla okullların başlaması ardından süreçle beraber diğer sınıfların da okula çağrılması öngörülüyor. Nihai kararın verilmesini bekliyoruz.

MEB yetkililerinden aldığımız bilgilere göre bugünkü toplantının ardından Bakan Selçuk bir açıklama yapacak.