Okullar bugün tatil mi? Mersin, Kütahya, Sivas… İşte tatil olan iller

Okullar bugün tatil mi? Mersin, Kütahya, Sivas… İşte tatil olan iller

Okullar bugün tatil mi? Dün yurt genelinde etkili olmaya başlayan ve bugün de etkisini sürdüren yağışlı ve soğuk hava bugün de etkisini sürdürüyor. Özellikle kar ve yağmurun şiddetli olduğu illerde öğrenci ve veliler “Bugün okullar tatil mi?” sorusunun cevabını araştırıyor. Peki, bugün Sivas, Kütahya ve Mersin’de okullar tatil mi? İşte, okulların tatil olduğu iller…

Şiddetli yağmur ve kar yağışı bugün de yurdun birçok bölgesinde hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle şiddetli yağmurun etkili olduğu illerin başında ise Mersin geliyor. Bu nedenle Mersin’de öğrenci ve veliler 7 Ocak Salı günü yani bugün, “Okullar tatil mi?” sorusunun cevabını araştırıyor. Bununla birlikte kar yağışının etkili olduğu illerde de eğitime bir gün süreyle ara verildi. Peki, bugün Adana ve Mersin’de okullar tatil mi? Hangi illerde eğitime bir gün ara verildi? İşte, merak edilen soruların cevabı…


MERSİN’DE OKULLAR TATİL Mİ?


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin raporuna göre bugün Mersin için kırmızı alarm verilip vatandaşlar şiddetli yağmur ve sel baskınlarına karşı uyarıldı. Öte yandan Mersin'in Gülnar ve Çamlıyayla ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi. Bununla birlikte Erdemli Kaymakamı Avni Kula tarafından da yapılan açıklamada ilçenin yüksek kesimlerinde bulunan ve yoğun kar yağışından etkilenen Güzeloluk, Karayakup, Sorgun ve Sarıkaya mahallelerinde taşımalı eğitim ile Erdemli Sağlık Lisesi'nde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitimin Salı günü tatil edildiği belirtildi.  


GÜNCEL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN


SİVAS’TA OKULLAR TATİL Mİ?


Sivas ile genelinde okullar tatil edilmedi. Ancak Ulaş ilçesinde Kaymakamlık kararıyla taşımalı eğitime bir gün ara verildi.


KÜTAHYA’DA OKULLAR TATİL Mİ?


Kütahya’da okullar bugün tatil edildi! Konuyla ilgili Valilik tarafından şu açıklama yapıldı:


"Bugün sabah saatlerinde başlayıp kesintisiz olarak halen devam eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ilimiz merkez ilçe, Altıntaş, Aslanapa, Çavdarhisar, Dumlupınar, Hisarcık ve Simav ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her tür ve derecedeki resmi ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel öğretim kursları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarının 7 Ocak 2020 Salı günü 1 gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir. Yukarıda tatil edilen ilçelerdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan görevli personelden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlileri, 7 Ocak 2020 Salı günü 1 gün süre ile idari izinli sayılacaklardır. Domaniç, Emet, Gediz, Şaphane, Pazarlar ve Tavşanlı ilçelerinde ise taşıma merkezi okullarda eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir"


BOZCADA VE GÖKÇEADA’DA OKULLAR TATİL


Yaşanan fırtına nedeniyle deniz ulaşımında güçlük çekilen Bozcada ve Gökçeada’da eğitime dün ve bugün ara verildi.


BİLECİK’TE OKULLAR TATİL Mİ?


Bilecik’in Bozüyük ve Söğüt ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün süreyle yani bugün ara verildi.


KONYA’DA OKULLAR TATİL Mİ?


Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının etkili olduğu Konya’nın Taşkent, Hüyük, Derebucak, Yalıhüyük, Seydişehir, Bozkır ve Hadim'de ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.


ÇANKIRI’DA 8 İLÇEDE OKULLAR TATİL


Çankırı'nın 8 ilçesinde, etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, il genelinde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle Atkaracalar, Eldivan, Çerkeş, Orta, Kurşunlu, Şabanözü, Korgun ve Ilgaz ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi. Ayrıca, bu ilçelerde kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli personel de idari izinli sayılacak. Belirtilen ilçelerde, vatandaşların olumsuz hava koşullarına karşı dikkatli olmaları uyarısında bulunuldu.


BALIKESİR, KIRKLARELİ, BOLU, ADIYAMAN VE KARABÜK’TE OKULLAR TATİL Mİ?


Öte yanda, Balıkesir’in Dursunbey ve Sıngırga, Kırklareli’nin Demirköy, Bolu’nun Gerede, Adıyaman’ın Çelikhan, Karabük’ün Ovacık ilçelerinde eğitime bir gün süreyle ara verildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS