Okullar ne zaman açılacak? 1 Haziran’da okullar açılacak mı?

Okullar ne zaman açılacak? 1 Haziran’da okullar açılacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “okullar ne zaman açılacak?” sorusuna önemli bir yanıt verdi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süredir kapalı olan okulların 1 Haziran’da açılabileceği belirtilmişti. Bakan Selçuk’tan konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi. Peki, 1 Haziran’da okullar açılacak mı?

19 Haziran’da 2019-2020 eğitim öğretim dönemi sona erecek. Bununla birlikte milyonlarca öğrenci yaz tatili sürecine başlayacak. Peki, ilk etapta 1 Haziran’da açılabileceği belirtilen okullar bu yıl açılacak mı? İşte Bakan Selçuk’un açıklaması…

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Bakan Selçuk, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Milli Eğitim Bakanı olarak kamuoyundan ricam, okulların açılmasına bir takvim olarak bakılmamasıdır. Okulların açılması demek, 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmenin evlerinden dışarı çıkması, sonra her birinin yeniden ailesiyle buluşması demek. Bu bir toplum sağlığı meselesidir ve bilimsel verilerle hareket etmek ön koşuldur. Her tarih için hazırlığımız tamam. Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var: Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacak. Bu tarihi ve uygulama şeklini de bize bilimsel veriler söyleyecek" ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk’un açıklamasında yer alan bilgilere göre okulların covid-19 verilerine bakılarak açılıp açılmamasına karar verilebileceği söylenebilir. Bu nedenle 1 Haziran’da okulların açılıp açılmayacağı da yine önümüzdeki günlerde yanıt bulacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS