Okullar ne zaman açılacak? 2020 yılı yaz tatili ne zaman bitecek?

Okullar ne zaman açılacak? 2020 yılı yaz tatili ne zaman bitecek?

2020 yılında okullar ne zaman açılacak? Bilindiği üzere ilkokul, ortaokul ve liseler Corona virüsü önlemleri kapsamında önce uzaktan eğitime geçmiş ardından da Haziran ayında kapanmıştı. Yaz tatiline çıkan öğrenciler ve velileri ise tatilin başladığı günden beri en çok “Okullar ne zaman açılacak?” sorusunun cevabını merak edip araştırıyor. Peki, okullar ne zaman açılacak? İşte, merak edilen detaylar…

Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatilinin başlamasının ardından en çok bu soru cevabını arıyor. Peki, bu yıl ilkokul, ortaokul ve liseler yani okullar ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından konuya ilişkin açıklama yapıldı. İşte, 2020 – 2021 Eğitim ve Öğretim Dönemi içerisinde okulların açılacağı tarih ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklama…

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamaları şöyle: Bilim Kurulu ile istişare yaparak karar veriyoruz. Okulların açılacağı hafta ne olacağı bilinmez.

Biz okul açılsın mı açılmasın mı diye karar verirken, Sağlık Bakanlığı'nın, Bilim Kurulu'nun ortaya koyacağı veriler, o tarihte açılıp açılmayacağını rahatlıkla ifade edebiliriz. Ama bugünden bunun beklenmesi doğru değil.

31 Ağustos'ta açılmasını temenni ediyoruz. Sağlıklı bir ortam oluştuğunda bunu gerçekten ortaya koymak, gerçekleştirmek istiyoruz ve şartlar el verirse bunu gerçekleştirmek istiyoruz.Tüm planlarımızı buna göre yaptık, aylardır hazırlanıyoruz.

Sağlık Bakanlığı'nın genel olarak tüm sektörler için hazırladığı rehberler söz konusu. Ama eğitim-öğretim ortamları için bunun biraz daha özelleştirilmesi gerek. Çok uyumlu bir çalışma yapıyoruz.Son 1 hafta içinde defalarca çalışmamız oldu, bunun teknik altyapılarını ortaya koyabilmemiz için.

“GEREKLİ ŞARTLAR SAĞLANIRSA 31 AĞUSTOS’TA AÇILABİLİR”

Şayet okullar gerekli şartlar sağlanırsa 31 Ağustos'ta açılabilir denilirse biz bunu açarız, hiçbir sorun olmaz.

Denilirse ki, 'Bir süre açmayın... Uzaktan eğitime devam edin' Biz uzaktan eğitime hazırız, hiçbir problemimiz yok.

Eğer denirse ki 'Seyreltilmiş bir ders çizelgesiyle ve azaltılmış ders saatleriyle, karma model deneyin..." biz buna da hazırız. Verilere bakar o tabloya göre hareket ederiz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS