Okullar ne zaman açılacak? MEB tarih verdi: İşte yaz tatilinin bitiş tarihi

Okullar ne zaman açılacak? MEB tarih verdi: İşte yaz tatilinin bitiş tarihi

Ağustos ayının gelmesiyle birlikte hali hazırda tatilde olan ve gelecek günlerde tatil planı yapan öğrenciler ve velileri okulların açılacağı tarihi merak ediyor. Karnelerin verildiği tarihten kısa bir süre sonra Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaz tatili süresinin kısaldığını ve okula başlama yaşının değiştiğini söyledi. Peki, okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek? İşte merak edilen soruların cevabı…

Okullar ne zaman açılacak?” ve “Yaz tatili ne zaman bitecek?” sorularının cevabı, özellikle Ağustos ayının gelmesiyle birlikte öğrenci ve veliler tarafından arama motoru Google’da en çok araştırılanlar arasında yer alıyor. Hatırlanacağı gibi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların kapanmasının ardından yaz tatili süresinin kısalacağını söylemişti. Peki, okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek? İşte, 2019 – 2020 yılında okulların açılacağı ve birinci sınıfların okula başlayacağı tarih…


OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?


Yeni eğitim öğretim yılı MEB’in paylaştığı takvimde yer alan bilgilere göre bu yıl 9 Eylül 2019'da başlayacak. Birinci sınıflar okula adaptasyon süreci için okula bir hafta önceden başlıyor. Bu nedenle birinci sınıflar okula 2 Eylül Pazartesi günü başlayacaklar.


İLK ARA TATİL NE ZAMAN?


Bu yıl ilk kez uygulanacak olan ara tatil uygulamasının ilki ise 18-22 Kasım tarihlerine denk gelecek.


1. DÖNEM NE ZAMAN BİTECEK?


İlk dönemin sona ereceği ve karnelerin alınacağı tarih de yine MEB tarafından açıklandı. Buna göre 1. dönem 17 Ocak 2020 tarihinde sona erecek. İkinci dönem 3 Şubat 2020 tarihinde başlayacak.


İKİNCİ ARA TATİL NE ZAMAN?


 Yılın ikinci ara tatili ise 6-10 Nisan 2020 arasında yaşanacak. 13 Nisan 2020'de ikinci ara tatil sonrasında eğitim öğretim devam edecek.


2020 YAZ TATİLİ NE ZAMAN?


Eğitim öğretim döneminin tamamlanacağı tarih ise aynı zamanda okulların kapanacağı tarih olacak. 19 Haziran 2020 tarihinde okulların kapanmasıyla birlikte 11 haftalık yaz tatili süreci başlamış olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS