Okullar ne zaman açılıyor, corona virüsü tatili kaç gün sürecek?

Okullar ne zaman açılıyor, corona virüsü tatili kaç gün sürecek?

Corona virüsü tedbirleri kapsamında alınan ilk kararlardan biri okulların tatil ilan edilmesi olmuştu. Hem ilk ve orta dereceli okullar hem de üniversitelerin tatil ilan edilmesi sonrası hangi kurumların kaç gün tatil yapacağı merak konusu oldu. Peki, okullar ne zaman açılacak, tatil kaç gün sürecek?

Corona virüsü tatili ülke genelindeki okullarda uygulanmaya başlandı. İlk ve orta dereceli okullarla liseler alınan tedbirler kapsamında ilk etapta 1 hafta tatil yapacaklar ardından da uzaktan eğitimle devam edecek. Peki, okullar ne zaman kadar tatil, aynı durum üniversiteler için de geçerli mi?


OKULLAR NE ZAMAN AÇILIYOR?


Okulların açılacağı tarih ilk etapta üniversiteler ve diğer kurumlar için farklı. Yeni bir karar alınmadığı takdirde ilk ve orta dereceli okullar ile liseler 1 hafta tatil yapacak ardından gerçekleşecek 1 haftada ise uzaktan eğitim alacaklar. Ancak virüsün yayılımının artması durumunda bu kararın daha ileri bir tarihe geçilerek uzaktan eğitimin bir süre daha devam etmesi bekleniyor.


Türkiye'deki koronavirüs vaka sayısı artar mı?


CORONA VİRÜSÜ TATİLİ KAÇ GÜN SÜRECEK?


Üniversitelerde alınan tedbirler kapsamında ise YÖK üniversitelerin 3 hafta tatil ilan edilmesine karar vermişti. Yine bu kapsamda öğrenci yurtlarından ayrılan üniversitelerin yerine riskli konumlardan gelen adaylar boş olan yurtlarda gerekli önlemler alındıktan sonra karantina altına alınmaya başlandı.


Umreden dönen vatandaşlar yurtlara yerleştiriliyor


İlk ve orta dereceli okullarda olduğu gibi üniversitelerde de yeni bir karar alınabilir ve tatilin süresi uzatılabilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS