Okullar ne zaman kapanıyor, 15 tatil ne zaman başlayacak?

Okullar ne zaman kapanıyor, 15 tatil ne zaman başlayacak?

Okulların kapanacağı tarih aynı zamanda yarıyıl tatili olarak da bilinen 15 tatilin başlangıcı olacak. Milyonlarca öğrencinin karne heyecanı yaşayacağı sömestr öncesi hazırlıklar tamamlandı. Peki, okullar ne zaman kapanacak ve 15 tatil ne zaman başlayacak?

Karnelerin alınacağı tarih MEB 2019-2020 eğitim öğretim takvimi içerisinde paylaşıldı. E-okul VBS üzerinden karnelerdeki notlar ve devamsızlık bilgisi gibi detaylara ulaşabilen öğrenciler burada yer alan bilgileri önümüzdeki günlerde alacakları karnelerde görecekler. Peki, sömestr başlangıcı ne zaman olacak ve karneler hangi tarihte alınacak?


Yarıyıl tatili ile milyonlarca öğrenci yılın ikinci tatilini yapmış olacak. Bu yıl ilk kez uygulamaya konulan ara tatil uygulamasıyla birlikte geçtiğimiz aylarda 1 haftalık ara tatil veren öğrenciler ardından yeniden okula devam etmişti. Yılın ikinci tatili ise bu kez yarıyıl tatili olacak.


OKULLAR NE ZAMAN KAPANIYOR?


Yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak. İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020'de başlayacak.


İkinci ara tatil ise 6-10 Nisan 2020'de olacak, 13 Nisan'da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran'da tamamlanacak. Ardından yine bu yıl ilk kez öğrenciler yaz tatilini 2 hafta daha az yapacaklar.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS