Önce seçim sonra düğün

Önce seçim sonra düğün

Antalya'da ilaç sektöründe çalışan 25 yaşındaki Osman Olgun ile meslektaşı 22 yaşındaki Seher Kaya, seçim günü dünya evine girdi.

Gelinlik ve damatlık içinde oy kullanmaya gelen çift, oy kullanacakları okulda alkışla karşılandı.

İlk olarak Fatih İlköğretim Okulu'na giderek oy kullanacağı 2499 nolu sandığı arayan heyecanlı damat, görevlilerin 'Sandığınız bu okulda değil' uyarısı üzerine yan tarafta bulunan Fatih Ortaokulu'na geçti.

2499 nolu sandığı bulan Osman Olgun, kimliğini sandık görevlilerine teslim ederek oy pusulasını ve zarfı alarak kabine girdi. Olgun, sandık başında eşiyle birlikte el ele tutuşarak oyunu attı.

Siyasi liderler oylarını kullandı

"Vatanımız için, milletimiz için, bayrağımız için, mezarlarında yatan şehitlerimiz için bu mutlu günümde oy kullanmaya geldim" diyen Olgun, "Oy kullanmak bir vatan borcudur, vatandaşlık borcudur. Herkesin oy kullanmasını tavsiye ediyorum. Belki 1 oy ülkenin geleceğini belirler" diye konuştu.

Oy kullanmanın ardından düğün fotoğrafları çektirmek için stüdyoya gideceklerini sözlerine ekleyen Olgun, "Fotoğraf çekiminin ardından gelin hanımın oyunu kullanmak için Sütçüler'de bulunan Mehmet Metin Çiviler Lisesi'ne gideceğiz. Gelin hanım da oyunu mutlaka kullanacak" diye konuştu.

Çift, bu akşam Poyraz Düğün Salonu'nda gerçekleştirilecek nikah töreninin ardından balayı için Ege sahillerine gidecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS