Son Dakika

Online koronavirüs testi: İnternetten corona virüsü testi nasıl yapılır?

A A

26.03.2020 - 15:04

Sağlık Bakanlığı covid-19 şüphesi bulunan kişiler için online koronavirüs testi uygulamasını devreye soktu. Geçtiğimiz günlerde uygulamaya alınan test sayesinde kullanıcılar şüphelendikleri durumlarla ilgili bilgiler alabiliyorlar. Peki, internetten corona virüsü testi nasıl yapılıyor?

Online koronavirüs testi: İnternetten corona virüsü testi nasıl yapılır?

Corona virüsü testi Sağlık Bakanlığı’nın “koronaönlem” uygulaması altında bir süredir hizmet veriyor. SABİM ALO 184 Sağlık Bakanlığı koronavirüs danışma hattı üzerinden bilgi alabilen vatandaşlar diledikleri takdirde internet üzerinden sorulan soruları cevaplayarak online koronavirüs testi de gerçekleştirebilecekler. Peki, bu test nasıl yapılıyor?

ONLİNE KORONAVİRÜS TESTİ NASIL YAPILIR?

Kullanıcılar “koronaonlem.saglik.gov.tr” adresi üzerinden TC kimlik numaraları, baba adı, doğum yılı ve telefon numarası gibi bilgileri girerek kendisine sorulan soruları yanıtlıyor. Bu testin sonucuna göre de kişiler duruma göre sağlık merkezlerine yönlendirilebiliyor.

İNTERNETTEN CORONA VİRÜSÜ TESTİ İÇİN TIKLAYINIZ…

DÜNYADA SON DURUM NE?

Vaka sayısının yarım milyona yaklaştığı dünya genelinde covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı ise 22 bini geride bıraktı.

CORONAVİRUS BELİRTİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ..

Virüsün çıkış merkezi olan Çin’de vaka sayısında gözle görülür bir şekilde azalma yaşansa da İtalya ve İspanya’da ölü sayısı yüzlerle açıklanmaya başlandı. Virüsün en fazla can kaybına yol açtığı ülke olan İtalya’da ölü sayısı 7 bin 503’ken İspanya’da ise can kaybı sayısı 4 bin 89’a ulaştı.