Onur Seyit Yaran davası sonuçlandı! Silahlı saldırıya uğramıştı… Karar verildi!

Onur Seyit Yaran davası sonuçlandı! Silahlı saldırıya uğramıştı… Karar verildi!

Oyuncu ve model Onur Seyit Yaran’ın uğradığı silahlı saldırı sonucunda açtığı davada karar çıktı. 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan sanık Serhat Okuducu’nun aldığı ceza belli oldu. İşte Onur Seyit Yaran davası ile ilgili detaylar…

Best Model  2016’da da yarışan model ve oyuncu Onur Seyit Yaran’a yönelik 2020 yılında yaşanan silahlı saldırı sonrası yara alan Yaran, avukatları aracılığıyla dava açmıştı. Yaklaşık 1 yıldır devam eden davada karar verildi. İşte süreçle ilgili detaylar…

MAHKEME ONUR SEYİT YARAN DAVASINDA KARARINI VERDİ

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Okuducu, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile cezaevinden bağlandı. Müdahil Onur Seyit Yaran'ı ise avukatı temsil etti.

Duruşmada, esasa ilişkin mütalaaya karşı diyecekleri sorulan sanık avukatı Ece Kasrat, müdahil Yaran ve tanıkların olayı yanlış aksettirdiklerini, tutanaklara göre suçta kullanılan silahın şarjöründe üç mermi olduğunu, bunun da müvekkilinin öldürme kastıyla hareket etmediğini gösterdiğini belirterek, müvekkili hakkında "kasten öldürmeye teşebbüs" değil "taksirle yaralama" suçundan hüküm kurulmasını ve tahliyesini istedi.

Mahkeme heyeti, sanık Okuducu'ya "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan önce 10 yıl hapis cezası verirken, ilk haksız eylemin kim tarafından başlatıldığı tespit edilemediğinden haksız tahrik indirimi uygulayarak, bu cezayı 7 yıl 6 aya indirdi.

SANIĞIN İÇERİDE BULUNDUĞU SÜRE GÖZ ÖNÜNE ALINARAK TAHLİYESİNE KARAR VERİLDİ

Sanığın duruşmalardaki olumlu hal ve davranışlarını dikkate alarak, cezayı 6 yıl 3 aya düşüren heyet, tutuklu kaldığı süreyi ve verilen ceza miktarını gerekçe göstererek sanığın yurt dışına çıkış yasağıyla birlikte tahliyesine hükmetti.

OLAY NASIL GERÇEKLEŞMİŞTİ?

Duruşma savcısı tarafından 24 Mayıs'ta açıklanan mütalaada, sanığın dolaylı olarak suçunu ikrar ettiği belirtilerek, elde edilen kamera kayıtlarına göre, 22 Eylül 2020 saat 18.39'da, Nişantaşı Mahallesi Ihlamur Yolu Sokak'taki kaldırım kenarında, müdahil ile sanık arasında itişme ve tartışma yaşandığı, Yaran'ın sanık Okuducu'yu ittiği, sanığın Yaran'a doğru dönmesi sırasında elindeki silahının ateş aldığı ve Yaran'ın yere düştüğünün görüldüğü ifade edilmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS