Ordu'da okullar tatil mi, kar tatili olacak mı? İşte tatil olan ilçeler

Ordu'da okullar tatil mi, kar tatili olacak mı? İşte tatil olan ilçeler

Bugün pek çok ilçesinde kar tatili yapılan Ordu'da yarın ne olacağına dair bekleyiş son buldu. Merakla yanıtı beklenen, "Ordu'da okullar tatil mi?" sorusuna yanıt İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden geldi. Ordu'da kar tatili olan ilçeler açıklandı. Ordu'da kar tatili konusundaki son gelişmeler haberimizdedir.

Yoğun kar yağışının yaşandığı Ordu'nun pek çok ilçesinde 11 Ocak'ta eğitime bir günlük süre ile ara verildi. Kar yağışı şehirde yaşamı olumsuz etkilerken, ulaşımda aksamalar meydana geldi. Kar yağışına en fazla sevinenler ise yine çocuklar oldu. 11 Ocak Çarşamba gününün tatil edilmesi ile çocuklar karda oynama fırsatı bulmuş oldular. Ordu'da kar tatili açıklaması İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün internet sitesinden yapıldı. Öğrenciler böylece, "Yarın Ordu'da okullar tatil mi?" sorusuna yanıt bulmuş oldu. 11 Ocak'ta Ordu'da pek çok ilçede eğitime bir gün süreyle ara verilecek.

ORDU'DA KAR TATİLİ OLAN İLÇELER

Ordu'da pek çok ilçede yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi. Karar İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından duyuruldu. Buna göre İkizce'de eğitime 1 gün ara verildi. 

Akkuş'ta Fatih Ortaokulu, İMKB YBO ve Ahmet Cürebal İmam Hatip Ortaokulu haric yoğun kar yağışı nedeniyle 1 gün süreyle eğitime ara verildi. Ünye'de ise Pelitliyatak,Yenikent, Tekkiraz, Fatih Meydan, İnkur, Yeşilkent,Ataköy ve Erenyurt Mahallesindeki okullarda eğitime bir gün ara verildi. Kumru ve Korgan'da ise taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler 1 gün idari izinli sayılacak.

Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, Kabadüz, Kabataş, Mesudiye, Ulubey ve Perşembe ilçelerinde ise 11 Ocak Çarşamba günü eğitime devam edilecek.

Bünyamin Sürmeli'den hava durumu (10-01-2017)

ORDU HAVA DURUMU

Ordu'da bugün hava kapalı, sağanak sulu kar yağışlı olacak. En yüksek 8 derece olacak sıcaklıklar, en düşük ise 3 derece olacak. Kentte Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi günleri parçalı bulutlu bir hava beklenirken, Pazar günü ise bulutlu bir hava olacak. Bu hafta Ordu'da en yüksek sıcaklığın 12 derece, en düşük sıcaklığın ise 0 derece olması bekleniyor.

Marmara ve Ege'de rüzgar lodosa dönüyor, biraz da kuvvetli esiyor. Sıcaklığı birkaç derece arttıracak. Marmara'da, Trakya'da ve Balıkesir çevrelerinde yine kar var. Akdeniz ve İç Anadolu'da bulutlar yoğunlaşıyor. Akdeniz'in orta ve batı kesimlerinde yağmur bekliyoruz. İç Anadolu'da ise Kayseri dolaylarında bölgesel kar geçişleri olacak ve bu kar yağışlı alanlar ardından gelen günlerde biraz daha genişleyecek. Karadeniz'in batısında Bolu dolaylarında bölgesel kar geçişleri var ve bu kar yağışlarından perşembe günü de göreceğiz. Doğu Karadeniz'de ise yalnızca parçalı bulutlar oluşuyor. Trabzon 11-12 derecelere çıkıyor. Doğu Anadolu ve Güneydoğu'da hava parçalı bulutlu ve önümüzdeki birkaç gün bu şekilde olacak. Sıcaklıklarda da ciddi bir dalgalanma yok.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS