"Ören bayan cinayeti"nde karar açıklandı

"Ören bayan cinayeti"nde karar açıklandı

Ören Bayan İplikleri'nin eski sahibi Jak Karako ile eşi Georgia Karako'yu Ortaköy'deki villalarında bıçaklayarak öldürdükten sonra evlerinden hırsızlık yaptığı iddia edilen hizmetçileri Özbekistan uyruklu Farkhodjon Yusupova ve eşi Gulbakhor Yusupova'nın yargılandığı davada karar açıklandı. Hizmetçi karı-koca 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Ören Bayan İplikleri'nin eski sahibi Jak Karako ile eşi Georgia Karako'yu Ortaköy'deki villalarında bıçaklayarak öldürdükten sonra evlerinden hırsızlık yapan Özbekistan uyruklu Farkhodjon Yusupova ve eşi Gulbakhor Yusupova'nın yargılandığı davanın 11. duruşmasında karar açıklandı.

Mahkeme sanıkları her bir cinayet için 1'er kez, toplamda 2'şer kez olmak üzere ağırlaştırılmış müebbet hapis, "yağma" suçundan da 13 er yıl hapis cezasına çarptırdı. Yargılama sonunda verilen 2 sanığa verilen toplam ceza 4 ağırlaştırılmış müebbet, 26 yıl da hapis oldu.


Özbek karı-koca ve avukatları duruşmaya katıldı


Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda, 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanıklar Farkhodjon Yusupova ile eşi Gulbakhor Yusupova ve taraf avukatları hazır bulundu.


"Suça karışmadım"


Son sözü sorulan Gulbakhor Yusupova, "Benim olayla hiçbir ilgim yok. Suça karışmadım. O sırada televizyon izliyordum" dedi.


"Suç işledim, kabul ediyorum"


Karısının ifadesi doğrultusunda o'nun olayla ilgisi olmadığını söyleyen Farkhodjon Yusupova ise, "Suç işledim. Suçumu kabul ediyorum. Cinnet esnasında suç işlenmiştir. Eşimin olayda herhangi bir suçu olmadığını tekrarlıyorum" diye konuştu.


2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı


Kısa aranın ardından davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, Farkhodjon Yusupova ve eşi Gulbakhor Yusupova'yı "Tasarlayarak kasten öldürme" suçundan 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti ayrıca karı kocayı yağma suçundan 13'er yıl hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme sanıkların cezalarında herhangi bir indirim de yapmadı.


Ağzında 3 jilet taşımış


Öte yandan Jandarmanın tuttuğu tutanak da karara geçildi. Jandarmanın tutanağına göre, müzakere odasında mahkeme heyeti karar için görüşmeler devam ettiği sırada Jandarma Komutanı Hüseyin Karakaya, tutuklu sanık Farkhodjon Yusupova'nın ağzında jilet olduğunu fark etti. Farkhodjon Yusupova ağzındaki jiletlerden 2 tanesini çıkarttı, ancak bir tanesini vermemekte ısrar etti. Bir süre sonra Farkhodjon Yusupova 3 jileti de ağzından çıkardı. Jiletlerin ağzından çıkarılmasının ardından Farkhodjon Yusupova'nın salona alındı ve karar yüzüne okundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS