Ortalığı karıştıran KHK paylaşımı

Ortalığı karıştıran KHK paylaşımı

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, henüz yayımlanmamış 670 sayılı kanun hükmünde kararnamenin görselini Twitter hesabında paylaştı. 1 Ocak 2016 tarihinden önce işlenen suçlar için 5 yıl ceza infaz indirimi ön görülen kararname soyal medyada hızla yayıldı. Salih Cora, bir süre sonra paylaşımını sildi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’nın, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ortalığı karıştırdı. Cora önceki gün yaptığı paylaşımda henüz yayımlanmamış 670 sayılı kanun hükmünde kararnamenin (KHK) görselini paylaştı. Paylaşılan KHK’da denetimli serbestlik süresinin 5 yıla çıkarılacağı bilgisinin yer aldığı görüldü. Cora da paylaşımında, “KHK ile 01 Ocak 2016 tarihinden önce işlenen suçlar için 5 yıl ceza infaz indirimi öngörülmektedir” ifadesini kullandı.

Cora bir süre sonra yaptığı paylaşımı sildi. Cora’nın hükümet üyelerince gelen tepkiler üzerine tweetini sildiği iddia edildi. KHK ile denetimli serbestlik süresinin 4 yıla çıkarılmasının öngörüldüğü ancak bu konudaki kesin kararın henüz verilmediği, 5 veya 6 yıla çıkarmanın getireceği sonuçların da değerlendirildiği öğrenildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS