ÖSO askerleri: 'Gasbedilmiş toprakları kurtarana kadar savaşa devam edeceğiz'

ÖSO askerleri: 'Gasbedilmiş toprakları kurtarana kadar savaşa devam edeceğiz'

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nda Burseya Dağı’nda görevli ÖSO askerleri konuştu, " Bütün gasbedilmiş topraklarımızı kurtarana kadar savaşmaya devam edeceğiz” dedi.

"Zeytin Dalı Harekatı"nda TSK ile birlikte savaşı Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) birlikleri Afrin’in batısında bulunan bin rakımlı tepeyi tamamen kontrol altında aldı. Havadan da desteklenen ÖSO güçleri, 10 YPG'liyi öldürerek tepenin kontrolünü ele geçirdi. Mehmetçik de bölgeye sızmak isteyen 5 teröristi etkisiz hale getirdi. TSK, sınırdan 4 kilometre içerdeki tepenin etrafında güvenliğin sağlanması için mevziler oluşturdu.


Komutanın ziyaretinde komandonun üniformasında dikkat çeken arma


Burseya Dağı’nın alınmasının ikinci gününde bölgede nöbet tutan bir ÖSO askeri, "Türk kardeşler ile beraberiz ve Allah’ın izniyle bütün bu bölgeyi özgürleştirmeye ve PKK milislerinden kurtarma mücadelemizi sürdürüyoruz. Bütün gasbedilmiş topraklarımızı kurtarana kadar savaşmaya devam edeceğiz” dedi.


Öztürk Yılmaz: Alayınıza başkaldırıyorum kimse bana hesap soramaz


TSK ve Özgür Suriye Ordusu’nun önündeki yeni hedefin Baflun Dağı olduğu kaydedildi. ÖSO yeni ele geçirilen bölgelerin güvenliğini sağlamak için mevziler oluşturmaya başladı. Raco dağına 500 kişilik ÖSO gücünün yönlendirildiği bildirildi.


Harekâtın 10. gününde Afrin’in yakınlarında 15 köy, dağ ve tepe olmak üzere 21 nokta kurtarıldı. Dün gece Burseya ve Darmık dağları arasındaki bölgeler TSK tarafından vuruldu. YPG tarafından döşenen mayından El Hammam Köyü yakınında 2 ÖSO mensubu hayatını kaybetti, 10 kişi de yaralandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS