ÖSYM 2017 YGS soruları ve cevapları | Cevap anahtarları açıklandı

ÖSYM 2017 YGS soruları ve cevapları | Cevap anahtarları açıklandı

İki buçuk milyon öğrenci sınava girdi ve Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2017 YGS soruları ve cevapları kendi sitesinden açıkladı. Sınavı bir dakika ile kaçıranların sayısı oldukça fazla... LYS sınavına katılabilmek için öğrenciler sınavdan en az kaç net yapmaları gerekmektedir?

Heyecanlı bekleyiş sona erdi, 2 buçuk milyondan fazla öğrenci sınav sorularını ve cevaplarını kurumun kendi sitesinden görebilecekler. Soru kitapçıkları ve cevap anahtarı sınavdan 2 saat sonra kurum tarafından yayınlandı, öğrenciler sorulara ulaşabilmektedir. Soruları http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2017/OSYS/YGS/YGSkitapcik12032017.pdf üzerinden görebilirsiniz.


Birçok öğrenci sınavda ne yaptığını merak ederken, CNN Türk haber sitesi içerisinde Uzmanına sorun bölümünden en çok merak edilen sorulara ve cevaplara verilebilmektedir. http://www.cnnturk.com/ygs-deneme-sinavi#/uzmanina-sor içeriğinden sormak istediğiniz tüm sorulara cevap verilecektir.Birçok öğrenci 09:45’ten sonra okula gelince, sınava giremediler. İstanbul, Ankara, Adana gibi büyük şehirlerde öğrenciler göz yaşlarına boğulurken, görevliler kuralları yerine getirdiklerini, ellerinden bir şey gelmediklerini açıkladı. Sosyal Medyada, Twitter’da sınava dair 112 binden fazla tweet atılırken, sınav saati konusunda öğrenciler ÖSYM’yi eleştiri yağmuruna tuttu. Bir dakika uğruna bir yılın heba olduğunu söyleyen öğrenciler zor durumda kaldıklarını söyledi.


Sınavda toplam 160 soru sorulurken Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri olmak üzere 4 farklı dersten 40’ar soruya cevap aradı. LYS sınavına katılabilmek için en az 180 puan alınması gerekmektedir. 180 puan için en az 32 net yapması gerekmektedir. 4 ana konuda 8 net yapan öğrenci, LYS sınavına girebilme hakkına sahip olacaklar. Açık Öğretim Fakültesi’nde okumak için de sınavda en az 150 puan alınması gerekmektedir.


Sonuçlar ne zaman açıklanacaktır?


Kurumlar sonuçları açıklamazken, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2017 yılında ilk kez sonuçların açıklanacağı tarihi kendi sitesinden açıkladı. Sonuçlar 28 Mart 2017 tarihinde açıklanacaktır. DGS sınavında “silgi tozları”ndan ötürü sonuçlar 1 ay sonra açıklanmıştı. Buna benzer bir durum yaşandığı taktirde, kurum önceden bir açıklama yapacaktır.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS