2019 YDS sınav giriş belgeleri ÖSYM'de yayınlandı, sınav yerleri adaylara duyuruldu!

2019 YDS sınav giriş belgeleri ÖSYM'de yayınlandı, sınav yerleri adaylara duyuruldu!

YDS sınav yerleri için ÖSYM’den gelecek açıklamayı bekleyen adaylara kurumdan resmi açıklama geldi. ÖSYM işlem takvimi içerisinde yer alan güncel işlemlerde YDS sınav belgeleri sorgulama işlemleri erişime açıldı. Peki, YDS yerleri nereden ve nasıl öğrenilir?

YDS sınav giriş belgeleri ile ilgili beklenen açıklama ÖSYM tarafından yapıldı. Yabancı Dil Bilgisi Sınavı’na katılacak olan adaylar için giriş belgeleri sorgulama işlemleri 14 Mart 2019 tarihinde erişime açıldı.

YDS1 sınav yerlerini öğrenmek isteyen kişiler kurumun “ais.osym.gov.tr” adresine TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıkları takdirde sınav yerlerini öğrenebilecekler.

Sınav belgeleri alma işlemleri 24 Mart 2019 günü saat 10:15’e kadar devam edecek. Sınav ise aynı gün yani 24 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek.

YDS SINAV YERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

ÖSYM'DEN SINAV GİRİŞ BELGELERİ UYARISI

Sınava katılacak olan adaylara giriş belgeleri ile ilgili uyarlarda bulunan Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin yaptığı açıklama şöyle; Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidirler. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır.

Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir.

Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

Kurumun resmi Twitter adresinden belgelerle ile ilgili yapılan açıklama ise şöyle;

 

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS