ÖSYM 2020 sınav takvimi yayınlandı! KPSS, YKS, DGS ve ALES ne zaman?

ÖSYM 2020 sınav takvimi yayınlandı! KPSS, YKS, DGS ve ALES ne zaman? © AA

KPSS, YKS, ALES, DGS ve MSÜ sınavlarının ne zaman yapılacağı belli oldu. ÖSYM’nin 2020 sınav takvimini yayınlamasıyla birlikte sınavların gerçekleştirileceği tarihler de netleşmiş oldu. İşte sınav takvimi içerisinde yer alan detaylar ve 2020 yılında yapılacak sınavların tarihleri…

ÖSYM sınav takvimi 2020 yılında gerçekleştirilecek olan sınavlara katılacak adaylar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Her yıl kasım ayında takvimi erişime açan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi bu yıl da 18 Kasım’da takvimi yayınladı. Peki, kurumun gerçekleştireceği sınavlar hangi tarihlerde yapılacak?


YKS SINAV TARİHLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…


ÖSYM’nin sınav takvimi içerisinde yayınladığı diğer bilgiler ise şöyle; Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, aynı gün saat 23.59'a kadar artırımlı olarak; ÖSYM'nin internet sayfasında e-İŞLEMLER'de yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacak.


KPSS SINAV TARİHLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…


Sınav sonuçlarının belirtilen tarihlerde açıklanması planlanmaktadır ancak, sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanabilecek.


ALES SINAV TARİHLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…


Elektronik Yabancı Dil Sınavları (e-YDS) ÖSYM Elektronik Sınav Merkezlerinde (e-Sınav Binalarında) yapılacaktır. Sınava başvuru tarihlerinde, ÖSYM e-Sınav Merkezlerinin kapasitesi kadar adayın başvurusu alınacaktır. Kapasite dolduğunda başvuru tarihleri tamamlanmadan başvuru sonlandırılacak.


DGS SINAV TARİHLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…


Kapasite dolmadığı takdirde başvuru tarihlerinin son günü saat 23.59'a kadar adayların başvuruları alınmaya devam edilecek.


MSÜ SINAV TARİHİ İÇİN TIKLAYINIZ…


Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereğince Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) kapsamında, Farsça, İspanyolca, İtalyanca, Yunanca, Bulgarca dillerinde yapılan yabancı dil sınavları, 2020 yılında sadece elektronik sınav olarak ÖSYM Elektronik Sınav Merkezlerinde (Ankara, İstanbul ve İzmir e-Sınav Binalarında) bu takvimde belirtilen tarihlerde yapılacak.


2020 SINAV TAKVİMİ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS