2020 YKS sınav yerleri sorgulama erişime açıldı, ÖSYM AİS yoğunluktan yavaşladı

2020 YKS sınav yerleri sorgulama erişime açıldı, ÖSYM AİS yoğunluktan yavaşladı © AA

YKS giriş yerleri ÖSYM AİS sorgulama sayfası üzerinden erişime açılırken sayfada yaşanan aşırı yoğunluk nedeniyle internet adresine erişim yavaşladı. 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı yerleri adayların sınava katılacakları merkezleri gösterdi. Peki, ÖSYM YKS 2020 sınav yerleri sorgulama nasıl yapılır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından belirlenen YKS sınav yerleri adayların bilgisine sunuldu. 27-28 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek olan sınava katılacak adaylar ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden sınav merkezlerini öğrenebilecekler.

3 oturum halinde gerçekleşecek olan sınavlar için kurumdan adaylara saat uyarısı da geldi. 15 Haziran 2020 Pazartesi günü yapılan son dakika açıklamasında öğrencilerin sınav öncesi binaya alınacakları son saat paylaşıldı.

Buna göre adaylar TYT ve AYT’de saat 10:00’dan sonra YDT’de ise saat 15:30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklar.

YKS 2020 SINAV YERLERİ SORGULAMA

ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan kişiler sınava katılacakları merkezleri sorgulayabilecekler.

ÖSYM AİS SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

Kurumdan yapılan açıklamada yer alan bilgilere göre Temel Yeterlilik Sınavı 27 Haziran’da Alan Yeterlilik Testi 28 Haziran’da ve Yabancı Dil Testi 28 Haziran’da yapılacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden sınav yerlerine ilişkin yapılan açıklama ise şöyle: Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 15 Haziran 2020 tarihinde saat 14.30'dan itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.


ÖSYM YKS giriş yerleri sorgulama: YKS 2020 sınav giriş belgesi ÖSYM AİS sayfasında!

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS