2 Mayıs ALES soruları ve cevapları yayınlandı! ÖSYM AİS 2021 ALES soruları ve cevap anahtarı

2 Mayıs ALES soruları ve cevapları yayınlandı! ÖSYM AİS 2021 ALES soruları ve cevap anahtarı

ALES 2021 soruları ve cevap anahtarı ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Dün sınava katılan adaylara toplamda 150 dakika süre tanındı ve sınav saat 12:45'te sona erdi. Sınavın tamamlanmasıyla birlikte de ALES soruları ve cevapları için gözler ÖSYM'den gelecek resmi açıklamaya çevrildi. Peki, ALES soruları yayınlandı mı?

Binlerce adayın katılımı iler gerçekleştirilen ALES bu yıl 2 Mayıs 2021 Pazar günü yapıldı. MEB’in yüz yüze sınavlarına gelen erteleme kararı sonrası ÖSYM sınavlarında nasıl bir durum olacağı merak konusu olmuş, ardından ÖSYM’den gelen resmi açıklama ile birlikte ALES’in kendi gün ve saatinde yapılacağı netlik kazanmıştı. İşte sınava katılan adayların sürece ilişkin bilmesi gereken bazı detaylar…

ALES SINAV SÜRESİ NE KADARDI, SINAV NE ZAMAN BİTTİ?

2021 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı 2 Mayıs 2021 Pazar günü saat 10:15’te başladı. Adaylar saat 10:00’dan sonra sınav binasına alınmadılar. Toplamda 150 dakika süren sınav 12:45’te sona erdi.

ALES SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI!

ÖSYM soruları ve cevapları genellikle sınav günü akşamında ya da ertesi gün yayınlıyor. Bu neden soruların pazartesi günü gün içerisinde yayınlanması bekleniyordu. Sorular ve cevap anahtarı ile ilgili ÖSYM'den beklenen açıklama geldi.

Yapılan açıklama şöyle: 02 Mayıs 2021 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2021-ALES/1) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

SORULARIN YÜZDE 10'U İÇİN TIKLAYINIZ....

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 03 Mayıs 2021 tarihinde saat 12.00'den itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Kurum diğer sınavlarda olduğu gibi AİS sayfası üzerinden soruların tamamını sınava girenlerin erişimine açık olarak yayınlayacak. Soruların yüzde 10'luk kısmı ise herkese açık olarak yayınlanacak.

ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYINIZ...

ALES 2 BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Bu sınava katılamayacak olan ve ikinci sınavı bekleyen adaylar içinse ALES 2 başvuruları 3 Ağustos'ta başlayacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS