ÖSYM DGS 2019 tercih sürecini başlattı

ÖSYM DGS 2019 tercih sürecini başlattı

Dikey Geçiş Sınavı tercih kılavuzunun yayınlayan ÖSYM tercihlerle ilgili süreci başlattı. Kurumdan yapılan açıklamada DGS tercihleri için son tarih bilgisi de yerini aldı. Peki, DGS tercihleri ne zaman sona erecek ve tercihler nereden yapılabilecek?

DGS 2019 tercihleri 21 Ağustos’ta ÖSYM tarafından başlatıldı. Dikey geçiş hakkını kullanmak isteyen adayların faydalanacağı tercih kılavuzu da yine kurum tarafından erişime açıldı. 21 Ağustos’ta başlayan başvurular için adaylara yaklaşık bir haftalık süre tanındı. DGS tercihlerinde son gün olaraksa 28 Ağustos 2019 belirlendi.


DGS KONTENJANLARI ÖSYM’DE!


Tablo 1 ve Tablo 2 olmak üzere kontenjan bilgilerinin yer aldığı listeleri paylaşan kurum TABLO-1’de Merkezi Yerleştirme İle Dikey Geçiş Yapılacak Yükseköğretim Lisans Programlarına TABLO-2’de ise Ön Lisans Mezuniyet Alanlarına Göre Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Programlarına yer verdi.


DİKEY GEÇİŞ KONTENJANLARI İÇİN TIKLAYINIZ…


TERCİHLER NASIL YAPILACAK?


ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan adaylar tercih işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Tercihler için adaylardan herhangi bir ücret talep edilmeyecek.


DGS TERCİHİ İÇİN TIKLAYINIZ…


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS