ÖSYM DGS 2020 ne zaman, Dikey Geçiş Sınavı giriş belgesi nasıl alınır?

ÖSYM DGS 2020 ne zaman, Dikey Geçiş Sınavı giriş belgesi nasıl alınır? © AA

Dikey Geçiş Sınavı giriş belgeleri ÖSYM tarafından yayınlandı. Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek sınav öncesi kurumdan saat uyarısı geldi. İşte ÖSYM DGS sınav giriş belgesi alma işlemleri ve 2020 DGS ile ilgili bilinmesi gerekenler…

Dikey Geçiş Sınavı ile ilgili detaylar belli oldu. Sınav giriş belgeleri erişime açıldı. İşte konuya ilişkin son bilgiler…

DGS 2020 NE ZAMAN?

ÖSYM’nin sınav takviminde yer alan bilgilere göre sınav 9 Ağustos 2020 Pazar günü gerçekleştirilecek. Sınav giriş belgeleri ise Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin AİS sayfası üzerinden alınabilecek.

SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

ÖSYM’DEN SAAT UYARISI

09 Ağustos 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-DGS için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

KURŞUN KALEM, SİLGİ, PEÇETE, KALEMTIRAŞ ÖSYM’DEN

Bina girişinde yoğunluğa yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri ve sınavdan en az 1 saat önce sınavın yapılacağı bina önünde hazır bulunmaları sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.

Kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete, ÖSYM tarafından temin edileceğinden, şeffaf pet şişe içerisindeki su dışında hiçbir araç, gereç, içecek ve yiyeceği sınava gireceğiniz binaya getirmeyiniz. Sınava şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS