ÖSYM duyurdu, 2019 ALES geç başvuruları ne zaman başlayacak?

ÖSYM duyurdu, 2019 ALES geç başvuruları ne zaman başlayacak?

ALES geç başvuruları ile ilgili süreç önümüzdeki günlerde ÖSYM tarafından başlatılacak. İnternet ortamı üzerinden yapılabilecek kayıtlar ve ödemeler ile ALES’e katılacak olan adaylar başvurularını tamamlayabilecek. Peki, ALES başvuruları ne zaman ve sınav ücreti ne kadar?

ALES sınav ücreti geç başvuru sürecinde para yatırmak isteyen kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi önümüzdeki günlerde süreci aktif hale getirecek.


ÖSYM’nin yaptığı açıklamada yer alan bilgilere göre ALES geç başvuruları 28 Mart 2019 Perşembe günü saat 10:00’da başlayacak. Aynı gün 23:59’da sona erecek olan başvurular kurumun resmi internet adresi üzerinden yapılabilecek.


ALES SINAV ÜCRETİ NE KADAR?


2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ücreti olarak belirlenen rakam 180 TL olarak açıklandı. Buna göre sınava katılmak isteyen kişiler “odeme.osym.gov.tr” adresi üzerinden paraları yatırabilecek ve kayıtlarını AİS sayfasından yapabilecek.


ALES NE ZAMAN?


Sınava katılacak kişiler 5 Mayıs 2019 günü sınav merkezlerinde hazır bulunmak zorunda. ÖSYM’nin her sınavında olduğu gibi ALES’te de saat kurallarına uyulması gerekirken adaylar belirlenen saatten önce sınav binalarında yerini almak zorunda.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS