türkiye

ÖSYM sorgu: 2017 YDS sonuçları açıklandı

  1. Türkiye

ÖSYM sorgu: 2017 YDS sonuçları açıklandı

ÖSYM sorgu: 2017 YDS sonuçları açıklandı

YDS sınav sonuçları dün ÖSYM tarafından yayınlandı, sınava girenler sonuçları haber içeriğimizde görebilmektedir. 8 Şubat 2017 tarihinde başlayan süreç için sona gelinirken, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, yayınladığı kılavuzda "sonuçların ev adreslerine" gönderilmeyeceğini açıkladı. Öte yandan sınavı kaçıranlar için yabancı dil sınavları üzerine iki seçenek bulunmaktadır: YÖKDİL sınavları ve ikinci dönemde yapılacak YDS sınavları. Her iki sınavın tarihleri haber içeriğimizde...

2017 YDS sonuçları ÖSYM sonuç sayfasında görülmektedir. Dün açıklanan sonuçlar üzerinden sınava girenler kaç puan aldıklarını görebilmektedir.

Yabancı dil sınavına girenler sonuçların açıklanmasını beklerken gerek ÖSYM'den gerek YÖK'den "yabancı dil" sınavlarına dair bilgiler geldi. YÖK'ün yaptığı YÖKDİL sınavları ne zaman başlıyor? YDS ayarında olan YÖKDİL sınavını kaçıranlar için YÖK Başkanı kendi hesabından “sınav tarihi”ne açıklamalarda bulundu. ÖSYM sınav takvimi içerisinde yer alan yabancı dil sınavı 17 Eylül 2017 tarihinde yapılacaktır. 

Sonuçlar aşağıdaki linkte yer almaktadır

SONUÇLARIN AÇIKLANACAĞI SİTEYE GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İngilizce öğrenmede neden başarılı olamıyoruz?

2017 senesinde yeni sınav görünmediğinden ötürü yabancı dil sınavlarına girmek isteyenler için YÖK açıklama yaptı. Açıklamaya göre YÖKDİL sınavı 9 Temmuz’da yapılacak. Sınav başvuruları başladığında haber içeriğimizde olacaktır. 9 Temmuz’da sadece İngilizce değil, Fransızca, Arapça ve Almanca dillerinden de sınav olacaktır. YÖKDİL’in üçüncü sınavı ise “Kasım” ayında yapılacaktır. YÖK Başkanı’na göre 3 kez olacak sınav sadece bu sene için geçerlidir.

Sonuçlar nasıl bildirilecek?

Kurumun yayınladığı kılavuza göre sonuçlar şu şekilde bildiriliyor: Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır. 

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Description $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

ilgili haberler

 
LG
MD
SM
XS