ÖSYM uyardı! YDUS tercih işlemleri için son gün

ÖSYM uyardı! YDUS tercih işlemleri için son gün

YDUS tercihleri 5 Temmuz’da başlamış ve adaylara tercih işlemleri için 6 günlük süre verilmişti. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin bilgilendirmesinde tercihlerin bugün sona ereceği belirtildi.

YDUS tercih süreci bugün sona eriyor. Elde ettikleri sınav sonuçlarına göre tercih işlemlerini yapacak olan adaylar ardından tercih sonuçlarını beklemeye başlayacak. YDUS tercih sonuçları da yine ÖSYM tarafından önümüzdeki günlerde adayların erişimine açılacak.


YDUS TERCİHLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…


YDUS NEDİR?


1219 sayılı Tababet ve Şuabatı San'atlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun ve 26 Nisan 2014 tarihli ve 28983 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği (TUEY) (http://tuk.saglik.gov.tr/mevzuat.html) uyarınca, Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde, üniversitelerin tıp fakültelerinde ve Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) yan dal uzmanlık eğitimi görmek isteyen adaylar ile 1219 sayılı Kanunun Ek 14. maddesinin 2. fıkrası hükmünce, bu Kanunun Ek-1 sayılı çizelgesinin 3. sütununda uzmanlık eğitimini kısa süreli olarak yapabilecekleri belirlenen uzmanlar arasından ana dal uzmanlık eğitimi görmek isteyen adayların seçme işlemleri, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından yürütülmektedir.


Yarışma esaslarına dayanan Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS), mesleki bilgi üzerine yapılır. Sınavın amacı uzmanlık eğitimine kabul edilecek adayları seçerek tercihlerine göre mevcut kontenjanlara yerleştirmektir.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS