ÖSYM: YKS'de 9 şampiyon var!

ÖSYM: YKS'de 9 şampiyon var! © AA

ÖSYM tarafından, YKS'de TYT ile Sayısal, Sözel, Eşit Ağırlık'tan 1'er, Yabancı Dil'den ise 5 birincinin çıktığı bildirildi.

Ölçme, Seçme, Yerleştirme Merkezi üniversite maratonu ile ilgili rakamları açıkladı. Geçtiğimiz günlerde tamamlanan sınav sürecinin ardından adayların elde ettikleri puanlar açıklandı.


Sonuçların açıklanmasıyla birlikte de YKS'de 9 şampiyon olduğu ortaya çıktı. ÖSYM'den yapılan açıklamada TYT ile Sayısal, Sözel, Eşit Ağırlık'tan 1'er, Yabancı Dil'den ise 5 birincinin çıktığı bildirildi.


SINAVLARA KAÇ KİŞİ KATILMIŞTI?


15 Haziran 2019'da yapılan TYT’ye 2 milyon 446 bin 51; 16 Haziran 2019'da yapılan AYT’ye 1 milyon 985 bin 689; YDT’ye ise 134 bin 323 aday başvuru yapmıştı.


TERCİH SÜRECİ BAŞLIYOR!


Sonuçların açıklanmasının hemen ardından sınava katılan adaylar ÖSYM'den yapılacak olan tercih kılavuzu açıklamasını beklemeye başlamıştı. Kurum 18 Temmuz'da yaptığı açıklamada tercih kılavuzunu ve kontenjan bilgilerini paylaştı. Sınav sonuçlarına göre başvuru yapmak isteyen adaylar 23-29 Temmuz 2019 tarihlerinde başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler.


YKS TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ...

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS